У Львові розпочалося всеукраїнське навчання депутатів
Щоб подолати проблему некомпетентності депутатів міських рад України, Інститут Політичної Освіти започаткував всеукраїнську програму навчання депутатів місцевих рад «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності». Розпочалися навчання з м.Львова, а саме - з 2 по 5 грудня навчаються перші 2 групи новообраних депутатів міських та районних рад Західної України, всього 70 осіб, по 35 депутатів в кожній. В програму будуть включені всі міста та райони України.
Як заявив Андрій Странніков, директор ВГО "Інститут політичної освіти", депутат Київської міської ради, програму вже сьогодні фінансово підтримав Центр Політичної Парламентської Освіти та Тренінгів фракції Європейської народної партії в Європарламенті та ряд інших міжнародних фондів. Наприклад, Представництво Фонду Конрада Аденауера допомогло перевидати серію навчальних посібників "Що має знати депутат місцевої ради?", завдяки яким вже зараз депутати можуть самостійно пройти 5 найважливіших навчальних курсів. Книжки можна отримати безкоштовно в Інституті, або скачати в мережі Інтернет, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради.
Голова Центру політичної парламентської освіти та тренінгів фракції Європейської народної партії в Європарламенті д-р Ерхард фон дер БАНК вважає, що дана програма Інституту політичної освіти, є найкращою українською програмою в сфері політичної освіти. Розроблена програма може бути поширена в інших країнах, адже є комплексною та прикладною водночас.
Учасники прес-конференції надали докладну інформацію про програму навчання депутатів місцевих рад, порушили проблеми, які є найбільш характерними для діяльності новобраного депутатського корпусу, дали власну характеристику якісному складу і оцінку найпершим крокам роботи депутатів місцевих рад в Україні, оприлюднили найбільші очікування депутатів щодо змін у процес формування реального місцевого самоврядування та дали відповіді на актуальні питання, що стосуються регіону та України в цілому.
Основна тематика занять та тренінгів, що відбуваються для депутатів в рамках проекту, торкається проблематики формування місцевих бюджетів, земельних питань, житлово-комунальних проблем, зв’язків з громадськістю, адміністративно-територіальної реформи, управління комунальним майном, роботи депутатських комісій та помічників депутатів місцевих рад, співпраці місцевих депутатів із ЗМІ.