У Львові завертиться фестиваль "Етновир". Народні колективи з різних куточків світу з’їжджаються до нас презентувати свою культуру. Ми спробували заглянути, з чим до нас приїхали білоруси.
Це один із міських хостелів. Білоруський народний ансамбль пісні та танцю "Веселля" готується до параду центром міста. "Розспівують" баян та готують смички. Невід’ємний атрибут фестивалю - народні строї: на голові - кокошник, підперізуються запаскою з особливою назвою.
Вони довідалися про наш "Етновир" з Інтернету. Тож вирішили не проґавити шансу.
За 20 років свого існування вже фестивалили в Туреччині, Іспанії, Литві, Польщі та Німеччині. В останній країні з-поміж учасників з шести країн світу взяли два призи: глядацьких симпатій і журі. Адже у всіх просто крутиться голова від їхніх національних танців: крижачка, білоруської лявоніхи чи яблучок. А ще - від свисту.
Є в колективі і рекордсмени: баяніст Іосиф у "Веселлі" найстарший - йому за50. Разом зі скрипалькою Жанною вони подружжя. Працюють пліч-о-пліч 10 років. І як би часто люди не говорили, що разом чоловікові та дружині працювати не варто - вони обов’язково заперечать.
Для кожного з них - а їх три десятки - народний танець та пісня - це життя.
Такі ж колективи, як цей, однак з Польщі, Іспанії, Туреччини та України, пройшлися танцювальним парадом центром міста. А от обіцяних алжирців, ганців та колумбійців з Африки до нас не пустили. Мовляв, посольства України не виробили їм вчасно візи. Та, обіцяють, колумбійці з’являться у нас на Святі кави. Що ж до фестивалю "Етновир", то увінчуватиме його народний колектив Азербайджану.