У Львові розслідуватимуть дії поліцейських, які безпідставно затримали пацієнта наркодиспансера

СуспільствоЮлія Лавришин, 12 вересня 20178181

Працівники одного з відділів поліції Львова безпідставно затримали наркозалежного, який лікується метадоном, наданим за державною програмою. Вони перервали лікування затриманого, вилучивши у нього препарат, та порушили кримінальне провадження. Про це ZAXID.NET повідомив представник регіональної команди з захисту прав вразливих груп населення у Львівській області Валерій Колчев.

За його словами, таких випадків зафіксовано багато, останній був у п'ятницю, 8 вересня. «Працівники поліції затримали наркозалежного львів'янина, у якого виявили таблетки метадону, яких йому вистачило б на три дні терапії – п'ятницю, суботу і неділю. Чоловік показав документ з наркодиспансера, який підтверджув, що він справді лікується цим препаратом. Однак у поліції на це не зважили і порушили щодо нього провадження за ч. 1 ст. 309 Кримінального Кодексу України, тобто за незаконне зберігання наркотичних речовин без мети їх збуту. Окрім того, працівники поліції відібрали у нього препарат, чим перервали лікування», – сказав Валерій Колчев.

Цю інформацію ZAXID.NET підтвердила старша інспекторка Управління з додержання прав людини (УЗПЛ) Національної поліції України Оксана Санагурська. «Ми провели детальну перевірку цього факту і зібрали достатньо матеріалів, щоб скерувати доповідну на голову Національної поліції України та ініціювати службове розслідування. Якщо виявиться, що дії працівників поліції не мали умислу і були помилкою, то провадження просто закриють. Однак, якщо слідчі свідомо порушили права затриманого, то проти них може бути вжито дисциплінарне стягнення у вигляді догани або ж навіть порушено кримільну справу», – додала Оксана Санагурська.

За словами Оксани Санагурської, безпідставне вилучення препарату, через яке була перервана замісна терапія, прирівнюється до катування за ст. 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. У цій статті сказано, що «нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню».

Також, як повідомила Оксана Санагурська, у Львові було зафіксовано вже з десяток подібних випадків. Часто про це повідомляють самі лікарі-наркологи. Тому інспектори УЗПЛ закликають наркозалежних зберігати такі рецепти на метадон, аби в разі потреби показати їх працівникам поліції. А працівників поліції просять зважати на такі докумнети та не порушувати права затриманих, безпідставно відбираючи препарат або ж відкриваючи кримінальні провадження.

До слова, замісна терапія – це форма медичної допомоги наркозалежним, яка передбачає заміну нелегальних наркотиків (морфін, кокаїн, героїн) на медичні психотропні препарати (наприклад, метадон), які теж є наркотичними, але вживання їх у призначеному лікарем дозуванні та під медичним контролем сприяє поступовій стабілізації стану пацієнта, дозволяє мінімізувати шкідливі наслідки від вживання наркотиків та покращити самопочуття наркозалежного.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук