У Львові ще до відкриття виставки Ігоря Роп’яника шанувальники забронювали 8 робіт
Митець з Івано-Франківська запрошує на експозицію «Я малюю цей світ»
Львів його чекав цілих три роки – і таки дочекався. Живописну виставку з назвою «Я малюю цей світ» привіз івано-франківський митець Ігор Роп'яник.
Кредо художника: «Нічого неможливого немає». Він понад 20 років працював у пресі. Та вже майже 40 літ, як його мова – малярство. Фарбами митець оспівує міські та сільські пейзажі, рідні Карпати, творить натюрморти.
«Маю роботу з Космача, з присілок Завоєли. Зі старими хатами – колоритний куток. Малював його восени. А одночасно малював зимову роботу – пейзаж з того ж села, з присілка. В той же ж період. Така от творча уява в мене. Захотілося восени намалювати зиму», – розповів про роботи з виставки художник з Івано-Франківська Ігор Роп'яник.
За манеру письма мистецтвознавці споріднюють Ігоря Роп'яника з українськими пейзажистами кінця ХІХ – початку ХХ ст. Він дуже працьовитий. Цих півсотні робіт, що на виставці, створив здебільшого за останніх три місяці. А загалом у його доробку близько 5 тис. полотен.
«Прийшов поважний чоловік зі Львова і взяв мою роботу – її багато знають – це пейзаж Львова з вікна горища і на передньому плані сидять два голуби. Він її взяв, а я попрощався з роботою байдуже. А потім шкодував, нащо її продав. Хоча, зрештою, зараз собі думаю, а для чого полотна мають всі мені в хаті бути. Нехай тішать око іншим людям», – поділився емоціями художник.
У митця – 16 персональних виставок. Кілька у Львові, Івано-Франківську, Сполучених Штатах, а також дві нещодавніх у Лондоні. А його роботи – в приватних колекціях кількох десятків країн світу. Зі Львова він починав. Ще як був студентом. Тоді вивчав журналістику у Франковому університеті та паралельно хапав знання у Московському університеті мистецтв.
«Я пішов у наукову бібліотеку університетську, набрав літератури з техніки живопису. З книжок і навчився. Я ще мешкав в гуртожитку, ще не був одружений. Хлопці вечорами десь ідуть: хто в бібліотеку, хто на дискотеку, а я собі купив фарби, пензлі, картонки. І так починав», – додав митець.
Брав приватні уроки у Володимира Патика та Зеновія Кецала.
Помилуватися світом пана Ігоря можна у «Галереї Мадам Пальмгрен» до 14 листопада. Ще до відкриття виставки шанувальники вже забронювали собі вісім робіт митця.