У Львові почали штрафувати за неправильну обрізку дерев
За обрізані гілки тополь ОСББ «Зелена 115» має сплатити штраф, який може сягнути 7 тис. грн
За неправильно обрізане дерево – штраф. Львівська міська рада оштрафувала ОСББ «Зелена 115» за неправильно обрізані гілки тополь, що ростуть на вул. Зеленій, 115ж.
Утім, як розповідають мешканці будинку, гілля дерев становило небезпеку для їхніх помешкань, а також для людей та припаркованих неподалік автомобілів.
«За кілька днів після того, як зрізали ці дерева, почався сильний вітер. Дерева поблизу нашого будинку падали на машини, а в нас було все нормально. Адже машини у нас припарковані зразу під деревами. Я тільки підтримую, що ці гілки таки зрізали», – розповідає Дмитро, мешканець будинку.
Із тим, що дерева становили небезпеку, погоджується і голова ОСББ Роман Шпак і пояснює: «Ці дерева загрожували життю мешканців будинку, а цей будинок налічує близько двох сотень квартир. Також поблизу є школа, де навчаються діти. Оскільки відповідальним у випадку травми могло стати ОСББ, ми звертали увагу насамперед на безпековий компонент».
За його словами, цей процес був довготривалим.
«Ми зверталися до місцевої влади із 2018 року. Зверталися як із заявами про дозвіл на видову заміну, так і з заявами про обрізку чи повне викорчовування. На жаль, на жоден запит нам дозволу не дали, або проігнорували наші заяви взагалі», – пояснює Роман Шпак, голова правління ОСББ «Зелена 115».
Хоч мешканці будинку і задоволені обрізкою, втім за такий кардинальний спосіб ОСББ тепер має сплатити штраф. Сума може сягнути 7 тис. грн. Разом із тим, міське управління екології рекомендує мешканцям будинку повністю вирізати рештки старих тополь і посадити на їхньому місці нові дерева.
Обрізку гілок також слід проводити правильно, аби дерево не загинуло.
«Якщо нам треба зрізати дуже велику гілку, то ми її маємо вкоротити до пагонозаміщення. Ми акуратно зрізаємо її тільки до пагонозаміщення. Таким чином, або пагін заміщення повністю виростить нову гілку, або в крайньому випадку гнити буде тільки цей шматок, але не буде одразу утворення дупла. Таким чином, дерево працюватиме довше», – пояснила Олександра Сладкова, начальниця міського управління екології.
Також, за її словами, в управлінні планують організовувати спеціальні навчання, адже це дозволить зменшити кількість варварської обрізки та неправильного догляду за кроною.
«Нам необхідно впроваджувати правильні рішення. Відповідно, ми будемо пропонувати виконавцям пройти навчання, щоби не повторювати помилок. Місту не треба збирати штрафи. Нам треба зробити так, щоб деревам перестали наносити шкоду обрізкою», – пояснила Олександра Сладкова.
До слова, місто надає дозвіл лише на повний зріз дерев. Обрізати гілки та садити нові дерева мешканці мажуть самостійно. Щоправда, при спилюванні, коли на гіллі не залишається жодного пагону, міська влада може накласти великий штраф.
Нагадаємо, раніше ZAXID.NET опублікував поради експертів, як домогтися зрізки аварійного дерева.