У Львові справжніх батярів пригощатимуть пампухами зі секретною начинкою
1 та 2 травня у Львові втретє святкуватимуть День батяра. Впродовж двох днів на площі Ринок працюватиме «Батярська канцелярія» та «Батярська арт-майстерня», обиратимуть Головного батяра та Пані батярову, а також відбудеться тематичний квест. Про це сьогодні, 27 квітня, під час прес-конференції повідомив координатор свята, радник міського голови з питань розвитку туристичної інфраструктури Андрій Сидор.
Впродовж 1 та 2 травня на площі ринок працюватиме "Батярська канцелярія", де кожен охочий за символічну плату зможе отримати іменне посвідчення батяра з фотографією, завірене батярською печаткою та видане головним батяром свята. Разом з посвідченням кожен отримуватиме спеціального батярського пампуха, политого шоколадом із спеціальною начинкою, таємницю котрої організатори не розголошують. "Вперше цьогоріч, на прохання батярів, ми видаватимемо спеціальні посвідчення, котрі надаватимуть право на ряд преференцій для його власника: знижки на сувенірну продукцію, участь у всіх атракціях та, можливо, знижку у деяких кнайпах міста", - зазначив Андрій Сидор. Сьогодні перше таке посвідчення отримав заслужений львівський батяр Віктор Морозов, ще три аналогічні посвідчення передадуть братам Радківцям та Богданові Рибці.
Програмою свята також передбачені майстер-клас батярських танців, квест для батярських ватаг, батярський тир – де кожен охочий зможе постріляти з рогатки кавовими зернами по пивних бляшанках. У "Батярській арт-майстерні" працюватимуть шаржисти та різьбярі по дереву, що виготовлятимуть спеціальну батярську продукцію.
Хед-лайнерами свята 1 травня буде гурт "Перкалаба", а 2 травня Віктор Морозов та "Батяр-Бенд Гличина", котрі виконуватимуть батярські пісні з нового альбому.
Активно долучаться до проведення свята і нічні клуби Львова: "Picasso", "Pozitiff", "Marrakech", "Міленіум", "Метро", "Gallery", "Мі100" що готують спеціальні тематичні вечірки. За словами директора клубу "Pozitiff" Олексія Шматько, в такий спосіб вони намагаються продемонструвати, що у сучасному Львові теж є місце для батярства.
"Нам відомо, що люди спеціально готуються до цього свята, адже батяр – це не тільки назва, це антураж, одяг, поведінка. Все свято буде просякнуте батярським духом. Наприклад, щоб увійти у день свята на площу Ринок треба буде зторгуватись за спеціальний батярський квиток", - зазначив Андрій Сидор.
На думку музиканта, заслуженого батяра Віктора Морозова, батярська субкультура є унікальною, адже зародилась саме у Львові і пізніше її не змогли відтворити ні у Варшаві, ні Кракові: "Багато людей на сході України чи в Києві не розуміють, що таке "батяр", кажуть, що це гопники якісь. Ні! Львівський батяр – це було щось інакше, то були такі собі аристократичні хулігани, елегантні, але в той же час такі, що їм пальця в рота не клади. І що дуже важливо у батярів завжди була присутня тонка іронія, гумористичне та легке ставлення до життя. Якщо ці традиції зберегти, то для батярів знайдеться місце у сучасному Львові", - розповів у коментарі ZAXID.NET Віктор Морозов.