У Львові студенти допомагають Музею народної архітектури і побуту - в’яжуть перекриття на хати
15 липня дванадцять волонтерів з чотирьох львівських вищих навчальних закладів взяли участь у акції-допомозі Музею народної архітектури та побуту: спудеї в’язали плескачі та головачі з жита - на перекриття хат в Музеї.
"Адміністрація музею звернулася до студентства. Зазвичай, молоді люди лише проводять весело час у гаю, натомість зараз вперше студенти мають допомогти цьому музею своїми силами. Нікого сюди не примушували йти, кожен прийшов по своїй волі, якщо хтось ще приєднається до нашої акції - це тільки на краще", - зазначив ZAXID.NET заступник студентського мера Львова Богдан Слепокура.
Студенти допомагають на волонтерських засадах, в'язати плескачі та головачі до перекриття їх вчать два працівники музею. Як зазначив один з них, будівельник-реставратор Музею Ярослав Яріш, на хату потрібно близько 5 тис. снопів, робота ця забирає багато часу: суто на в’язання - 25 днів, а хату ще треба перекрити.
"Цієї житньої соломи, що у нас є, вистачить на 1,5 хати і ще трохи, аби долатати проблемні місця в кількох інших хатах. Ново перекрита хата зможе простояти 15-20 років, не більше, адже у хатах не опалюються, там не живуть. Зазвичай таке перекриття служило 50 років. Ми дали заклики про допомогу в різні організації, але багато студентів сказали, що вони пишуть дипломні, а "Пласт" - у літніх таборах. Жито було спеціально посаджене, потім наші працівники покосили його і зібрали", - зазначила представник адміністрації Музею Аліна Шептицька.
Як запевнив директор Музею народної архітектури і побуту Іван Косачевич, 15 об’єктів у Музеї потребують негайного допомоги. "При наявності коштів, ми б могли б перекрити 7-8 об’єктів за цей рік", - зазначив Іван Косачевич.
Нагадаємо, у Музеї народної архітектури і побуту є 25 садиб, в яких 130 - пам’ятки дерев’яної архітектури.