У Львові створили простір актуальної культури «LEMinarium», присвячений Станіславу Лему
До теми
Фантазії Станіслава Лема оживуть у реальності. У місті, де народився письменник-фантаст, розпочався тиждень актуальної культури «LEMinarium», який триватиме до 2 квітня.
Головним натхненником простору «LEMinarium» стане письменник-фантаст, філософ Станіслав Лем, який народився у Львові і прожив тут 20 років. Під час Голокосту він втратив у Львові родину, виїхав у Польщу і так ніколи у рідне місто не повернувся.
«Лем боявся повернутися до Львова і уникав повернення у це місто. І мені здається, що «LEMinarium», – спроба з однієї сторони попросити його повернутися, а ще – шанс примирити травму Лема відносно Львова з тим, що ми робимо далі і хотіли би якось актуалізувати завдяки його імені», – прокоментував Андрій Лінік, медіа-художник, координатор проекту.
У межах «LEMinarium» у галереї «Дзиґа» будуть перформанси. Німецький митець Штефан Дьопнер увімкне рухомого робота, який сам сверлитиме стіну і рухатиметься по ній.
Окрім того, у Медіатеці (вул. Мулярська, 2) і Сенсотеці (вул. Самчука, 22) буде представлена освітня програма для підлітків – їм покажуть роборуку, 3D ручку і окуляри доповненої реальності.
А у Центрі міської історії відбуватимуться дискусії та лекції.
Також у межах проекту митець Влодко Кауфман уже відкрив фотопроект «Маніпуляції» у галереї «Дзиґа».