У Львові та Кракові одночасно відбуваються фестивалі класичної музики

Головні новини за 17.08Марічка Крижанівська, 17 серпня 2015, 16:24 436 0

Фестивалі «Музика у старому Львові» та «Музика у старому Кракові» почалися одночасно і триватимуть до 30 серпня.

Особливий цей фестиваль тим, що усі імпрези, за задумом засновників, відбуваються в історичних будівлях – храмах, підземеллях, палацах, та замках.

Цю ідею Львів перейняв від поляків, бо там «Музика у старому Кракові» лунає уже протягом 40 років, теж у старовинних місцях.

У нас музичне свято заснував оркестр «Віртуози Львова» торік з нагоди свого 20-річчя.

«Практика підтверджує, що така паралель дійсно створює такий невидимий духовний міст між Львовом та Краковом, містами, які мають багато спільних сторінок історії, культурних надбань і традицій, а нині і такі сестри-фестивалі», – розповів Сергій Бурко, засновник фестивалю «Музика у старому Львові».

До кінця літа у Львові концертуватимуть кращі українські та польські виконавці. Також відбуватиметься обмін солістами та оркестрами.

«Ідея така, щоб твори і ті колективи, які виступають у Кракові, а виступають одні із кращих колективів Європи, пізніше мали б можливість приїхати до Львова і брати участь у львівському такому ж. А з другої сторони, наші українські виконавці беруть того року участь у  Кракові», – додав музичний координатор фестивалю Юрій Луців.

Першими у межах фестивалю концертували у п'ятницю київські музиканти у Палаці Потоцьких. Відкриття присвятили 330-річчю Баха, Генделя і Скарлатті. Окрім того, у Музеї Іоана Ґеорґа Пінзеля уже дали концерти Франц та Карл Доплери, у трапезній Домініканського собору – краківський квінтет духових інструментів, а у підземеллі храму Преображення Господнього  музикував дует Юлії Чампели та Ярослава Гамаля із Чернівців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук