В квартирі у центральному районі Львова вранці 10 березня виявили тіло загиблої жінки. Ймовірна причина смерті — отруєння чадним газом.
За інформацією міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, близько 03:50 у ванній кімнаті квартири на вул. Таманській, 14 виявили непритомну жінку.
Квартира обладнана газовою колонкою і ПГ-4. Працівники «Львівгазу» тимчасово припинили подачу газу до квартири. Попередньою причиною смерті називають отруєння чадним газом.
«За попередніми обстеженнями, у ванній кімнаті була встановлена газова колонка. Проте на момент приїзду бригади й перевірки обладнання тяга у вентиляційних і димових каналах була. З власного досвіду скажу, що в тих приміщеннях, де траплялись отруєння, такої не виявляли», – розповів головний інженер «Львівгазу» Богдан Гук.
Також він нагадав про базові правила убезпечення себе від прикрих випадків із «тихим убивцею».
«Передовсім, чадний газ утворюється внаслідок неповного згоряння природного. Тому передовсім треба надати доступ свіжому повітрю. І неважливо, яка надворі погода. Перед використанням приладів для нагріву води чи приготування їжі потрібно відкривати вікно. Адже без цього утворюється вакуум, відтак продукти згоряння замість того, щоб виводитись назовні, втягуються всередину. Ще радимо придбати сигналізатор загазованості, який вказуватиме на небезпеку», – пояснив фахівець.
Загибла жінка — 1958 року народження.
Як додали у департаменті, від початку року у Львові зафіксували 23 випадки отруєння чадним газом, із 45 постраждалих 13 — діти.
«Основна вимога, щоб не сталося біди, це притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади для опалення — через вікно, через двері і через вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Якщо одне з таких правил недотримане, то у приміщенні починає утворюватися чадний газ і стається біда», — наголошують фахівці.