У Львові відбудеться фестиваль "Веретено"
4 жовтня у Львові в Музеї народної архітектури та побуту (Шевченківський гай) відбудеться перший фестиваль автентичного мистецтва «Веретено», - повідомляє кореспондент ZAXID.NET.
Понад 20 автентичних пісенних колективів з Галичини, Полісся, Бойківщини та Гуцульщини презентуватимуть давні пісні та обрядові дійства свого регіону: вінкоплетіння, фрагменти гуцульського весілля, петрівські обряди, вечорниці.
"Фестиваль названо веретеном, адже це старовинне знаряддя ручного прядіння символізує невпинний рух, обертовість, - зазначила координатор фестивалю Наталя Дзвоник. - Таким чином цей фестиваль збирає цінний автентичний матеріал, з якого черпатимуться культурні ідеї для сучасного мистецтва. Особливо він мав би бути цікавим для молодих митців".
Фестивальне дійство відбуватиметься з 13.00 паралельно на трьох площадках, а завершиться о 20.00 етнодискотекою від гурту "Бурдон".
На великій галявині виступатимуть етнічні колективи, відбудуться майстер-класи з прядіння на веретенах та показ колекції художниці-модельєра Маргарити Босенко. На галявині автентичних танців майстер-клас проведуть гурти "Коралі" та "Родина". На галявині для дітей виготовлятимуть ляльки-мотанки, а також відбудеться показ дитячої колекції "Квіти України". "Дитяча галявина відрізнятиметься таким незвичайним майстер-класом, як розмальовування печі. На велику піч, спеціально виготовлену до фестивалю, нанесуть вихідні орнаменти і діти зможуть її розмальовувати", - зазначила Надія Дзвоник.
"Ми отримали звернення від ГО "Обереги", котра висловила бажання фінансово підтримати ідею проведення фестивалю вартістю 20 тис. грн, – зазначив директор департаменту гуманітарної політики ЛМР Олексій Побурко. - Крім того, музей, як комунальна установа, зможе отримати додатковий дохід до своєї каси і в такий спосіб покращити стан пам’яток, якими вона опікується. Ціна входу на фестиваль не перевищуватиме стандартної плати за вхід у Шевченківський гай: 10 грн для дорослих та 5 – для дітей".
Цей фестиваль – перший з запланованого трирічного циклу, кожен з яких покликаний розкрити етапи виготовлення старовинних предметів ужитку. Цього року темою фестивалю є процес прядіння та виготовлення тканини, наступного року – ткацтво, а через два роки – оздоблення одягу вишивкою.