У Львові відкрив персональну виставку митець, який продовжує традиції скіфів та Київської Русі

Киянин Олексій Коваль володіє стародавнім мистецтвом емалі

КультураМарічка Крижанівська, 16 червня 2017, 20:44 742 0

Емалювання на ювелірних виробах використовували ще скіфи і майстри Київської Русі.

«Ця скіфська пектораль, котру ми всі знаємо, існує три її копії і є лише одна різниця між копіями та оригіналом: на оригіналі скіфської пекторалі є емаль», – починає розповідь художник Олексій Коваль.

Стародавнє мистецтво і філософія так вплинули на киянина Олексія Коваля, що 5 років тому він відійшов від живопису і взявся за вельми складну і дороговартісну техніку емалювання. Більше того, автор поєднує її з металом і левкасом.

Аби оволодіти «гарячою емаллю», художник багато мандрував, набирався віртуозності у китайських, італійських та індійських майстрів. І нарешті у 2015 році наважився на першу персональну виставку.

«Деякі роботи Олексія сягають майже двох метрів за розміром. Тобто це монументальні емалеві роботи, які дуже рідко хто створює у світі. Тому що це складно, потрібно мати витримку, величезне бажання і дуже затратні матеріали. Не всі можуть собі дозволити витратити власні кошти, щоб закупити цю емаль, яка коштує в середньому долар за один грам», – розповіла арт-менеджер і куратор проекту Ніна Бурневич.

«Дуже цікаво мені працювати з вогнем і емаллю, яка розтікається і може вийти неочікуване зображення. Завжди ця неочікуваність – це вже не людина робить, а Бог робить. Це дуже цікаво, коли ти робиш не сам, а силами вогню», – зізнаєтсья художник.

На виставку до Львова Олексій Коваль привіз різні серії. Одна із них – оригінальні портрети українців.

А якщо захочете підглянути у творчу майстерню, то на виставці є її частина – знаряддя, якими Олексій Коваль вичакловує такі незвичні і красиві твори. Виставку можна оглянути упродовж місяця у Національному музеї ім. Андрея Шептицького, що на просп. Свободи, 20.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук