В Оперному театрі влаштували оновлений концерт присвячений річниці уродин композитора. Його твори зазвучали в обробці джазової та електронної музики.
Скрипаль-віртуоз Олександр Божик за місяць віднайшов в архіві, в Інтернеті та вдома у композитора його інструментальні твори - чимало незакінчених, ті, які Івасюк писав ще під час навчання у консерваторії, шматочки на пів хвилини - і об’єднав їх в окремий твір.
«Більше ночами робив. Коли є спокій, коли ніхто не заважає телефонними дзвінками. І коли є для натхнення найкраща пора. А коли була перша репетиція і я приніс ноти хлопцям, вони сказали: «Ми не знаємо, як це грати - треба послухати, як є в оригіналі». Я кажу: хлопці, в оригіналі воно нічого не звучить, ви перші виконавці. Тому грайте, як чуєте», - розповів Олександр Божик.
Володимир Івасюк писав їх для скрипки, віолончелі, фортепіано, а тут вперше адаптували ще й для рок-гурту. А з гігантського сферичного 3D-екрану, діаметром у п'ять метрів, який на замовлення виготовили у Берліні, на глядача зі сцени позирав сам композитор.
«Наче Івасюк заглядає до кожного, хто сидить в залі. І надіюся, кожен відчув, що біля нього композитор сидів поруч і дивився свій ж концерт», - поділився сподіваннями сценограф Володимир Стецькович.
Сучасно обробили приватний архів Івасюка: чорно-біле відео залилося барвами. Витягли зі збірки композитора й невідому пісню «Відлітали журавлі», де мама оплакує сина, який згинув на війні.
«У мене Данило, синочок, вже знає ті пісні. І дуже добре, що тренувалися ми багато, репетирували. Тому, що виплакалася вдома», - розповіла співачка Оксана Муха.
Прем'єрою «Проект Івасюк» глядача потішили три роки тому. Тоді святкували шістдесят четверту річницю від дня народження композитора. Тепер такі концерти влаштовують щоразу у березні до річниці.