У Львові викрили процес лобіювання стихійної торгівлі
Лобіювання торгівлі
Стихійна торгівля - вже звична річ. Вона наповнює гаманці не тільки продавців, а й тих, хто мав би контролювати це безчинство.
Стихійну торгівлю має контролювати дільничний та не дозволяти людям продавати із землі. Але бачимо, що нічого не заважає прийти і стати на тротуарі разом із сільськими бабусями.
Раптом продавчині нам кажуть приготувати гроші. На запитання навіщо, показують жінку, яка торгує молоком, вона збирає данину за місце. І їй обов’язково потрібно заплатити.
З кого скільки взяти, оцінюється на око. Поруч жінка віддала 5 гривень, бо продає сир, огірки, і малину. Тут, поруч з базаром, що на Любінській стихійні торговці стоять не перший рік. Кажуть вже не бояться, адже платять аби їх не чіпали.
Перевірити як діє придорожня базарна система ми вирішили і наступного дня. Отже, жінка, збирає гроші впродовж дня. Ввечері вона передає їх посереднику, а вже він - дільничному.
Якщо хтось відмовляється платити - на базарі починається справжній скандал, кажуть якщо дільничний не дорахується грошей, то вже наступного дня усіх повиганяють.
Ми вирішили перевірити чи правда, що дільничний бере хабар. Питаємо у продавчинь з ким можна домовитись за місце на тривалий час.
Тож за порадою базарних бабусь йдемо до опорного пункту, за легендою у нас дуже багато товару, який потрібно якнайшвидше продати, просимо нам допомогти, звичайно що не за "дякую". Помічниця дільничного, одразу ж погодилась посприяти і вирішити це питання.
Начальник міської міліції підтверджує, що проблема із стихійною торгівлею у місті є, та міліція всіляко із цим бореться.
Натомість ми показуємо протилежні докази.
Одразу ж після нашої розмови, Сергій Зюбаненко пообіцяв, що звільнить п’ятьох людей дотичних до кришування ситихійної торгівлі у цьому районі наші журналісти натомість вивчатимуть, як це відбувається в інших районах міста.