Барісти з усієї України вже втретє позмагалися за звання найкращого у молочному мистецтві. На Lviv Coffe Festival з-поміж майже двох десятків учасників обрали кавовара з лате-арту.
По черзі у парі до кава-машин сходяться учасники з різних міст України. Усіх сімнадцятеро. Судді визначають малюнок, який і відтворять барісти у горнятку. У відбірковому турі попалась розетта – найпоширеніший тип лате-арту. До чвертьфіналу проходять вісім учасників. У пів-фіналі вже четверо. Мають намалювати кленовий листок. Орест Чорнодолюк з Івано-Франківська змагається вже вдруге.
«Я минулого року також приймав участь у цьому чемпіонаті і в мене дещо не вийшло, якраз фінальний малюнок, який був тільки що. Я підточив його, щоб не вилетіти і цього разу», – розповів баріста Орест Чорнодолюк.
Судять учасників також професійні барісти. Хто найкраще повторив малюнок йде далі. Однак коли кавовари були майже на рівні суддям довелось прискіпливіше придивлятись.
«Ми вже звертали увагу на такі критерії, як контраст, чіткість елементів: наскільки біла частина - біла, коричневий фон - коричневий, а також одним з критерієм була симетрія», – пояснив головний суддя, дворазовий чемпіон України з лате-арту Олександр Беницький.
Фінал видався нелегким. Учасники малювали по каві лебедя з крилами, тюльпан. А крапку в батлі поставив складний лебедь з розеттами.
«Фінал це особливий етап в чемпіонаті, тому він найважчий, тому була запекла боротьба. У горнятку, яке подав журі – кращий контраст і сама фігура більш симетрична. Мені більше якесь відчуття підказало, що саме це горня стане переможним», – прокоментував баріста з Херсона Роман Чукало.
Переможець отримав сертифікат на навчання у київській школі барістів, а також спонсорські подарунки.