Три дні Першого міжнародного фестивалю супроводжували ретро-атракції. Перед гала-концертом до Львівської Опери під"їжджали раритетні автомобілі. За ними спостерігали об’єктиви старих камер і фотоапаратів. Увесь ажіотаж заради того, щоб привернути увагу до постаті довоєнного львівського композитора Богдана Весоловського.
«Це все практично буде нове прочитання Богдана Весоловського. Ми хочемо, щоб був такий новий вибух, новий поштовх цієї музики», — розповідає засновник фестивалю української ретро-музики ім. Б. Весоловського Ігор Осташ.
Богдан Весоловський, або як його називали Бонді, був автором перших українських танго. Через те, що воював за Карпатську Україну, змушений був емігрувати спочатку в Австрію, потім у Канаду. За радянських часів його прізвища не можна було називати, тому й пісні його авторства ставали майже народними.
«Такі казуси, коли людям починаєш говорити за Весоловського, вони кажуть: ні, ми такого не чули. А коли починаєш наспівувати його знаментите танго «Прийде ще час» чи «Серце». І виявляється, що люди це все чули, вони цим захоплювалися, більше того, вони вдома на родинних забавах це все співають», — каже соліст Львівської Опери Олег Лихач.
На гала-концерт до 100-річчя Бонді запросли виконавців, які у 60-ті роки співали танго Бонді - Василя Бокача та Володимира Луціва. А ще запропонували молоді потрактувати по-своєму ці пісні. Відтак з’явився Бонді у джазовій інтерпретації від гурту «Шоколад».
Відтепер такий фестиваль, обіцяють організатори, буде щорічним.