У Львові вперше дали концерт зірки афро-американського степінгу зі США
Вони виконують традиційний степінг і народні південноафриканські танці
До Львова вперше приїхав колектив, який танцює афро-американський степінг «StepAfrika!». Танцюристи дали безкоштовні концерт і 5 майстер-класів.
Американці з гурту «StepAfrika!» почали свій виступ у Львові із флешмобу перед Львівською оперою. Степінг ‒ це афро-американський вид танцювального мистецтва, якому уже більше ста років.
«Стиль степінгу заснували афро-американські студенти у США у своїх братерствах і сестринствах. І принципом такого танцю став показ любові і братерства. Ви бачите дуже багато рухів рук, ніг. Ми використовуємо наш голос, а ще тіла як барабани, ми самі стаємо музичними інструментами», ‒ розповідає танцюрист гурту «StepAfrika!» Емануель Чакон.
Флешмоб просто неба став лише початком і запрошенням на вечірній концерт у театр імені Марії Заньковецької. Глядачів з першої хвилини захопила у вир емоцій неймовірна енергетика танцю, співу і звуків барабанів. До традиційного степінгу домішують модерніші стилі: контемпорарі, джаз.
А ще ці танцюристи виконують і традиційні африканські танці. Це просто вибухова суміш ритму і руху, яка бере початок у південній Африці. Колектив «StepAfrika!» засновано у 1994 році у США і це перша група у світі, яка професійно займається степінгом і гастролює по всьому світу. В Україну їх привезло посольство Сполучених штатів Америки, щоб презентувати частину своєї культури, тому вхід на концерт був безкоштовним.
«StepAfrika» ‒ неймовірно популярні у Сполучених Штатах Америки, по всій країні, вони із штату Вашингтон. І їх було непросто привезти в Україну, бо у них щільний графік. Але вони були у захваті від нашого запрошення», ‒ каже заступниця аташе з питань культури Посольства США в Україні Тара Холл.
Американці дали концерти у Львові, Івано-Франківську та Ужгороді. Окрім того, у кожному місті влаштували безкоштовні майстер-класи.
«Це і для студентів, які навчаються танцю, і для професійних танцюристів, і також будуть джеми з музикантами. І теж для інклюзивних театральних колективів зі Львова був вчора. Ми стараємося показати їм українську культуру, будуть джеми з бандуристами. В Івано-Франківську були цимбалісти, сопілкарі і різні діджеї, які співпрацюють з народними музикантами», ‒ розповідає директорка мистецько-терапевтичного центру «Непротоптана стежина» Анастасія Войтюк.