У Львові назбирується чимало зіржавілого автотранспорту, який власники покинули на узбіччях вулиць та хідниках. Ці машини стоять роками, заважають пішоходам, обмежують пропускну здатність вулиць, займають місця стоянок справних автомобілів.
Львів'янка Анастасія живе на вулиці Мучній. Тільки на цій вуличці стоїть без руху дві автівки. Старий Opel колись простоював на тротуарі. Доводилося його постійно обходити. Зараз його переставили вже на дорогу. Тепер, за словами місцевих мешканців, він стовбичить просто при виїзді з двору. І таких автоісторій в районі вистачає.
«Тільки я, гуляючи з дитиною, на двох сусуідніх вулицях нарахувала п'ять таких машин. Вони заважають пішоходам, бо пішоходи мають обходити, заважають автомобілістам, тому що тут ціла смуга руху перекрита», – зазначила львів’янка Анастасія
На вулиці Круп'ярській аж три екземпляри. Зі страховки видно, що «копійка» востаннє могла їздити 5 років тому. В салоні буса, схоже, вже й безхатьки влаштували нічліжку. А із «запорожця» здерли все, що можна було.
Правники визнають, навіть без коліс і з розбитими шибками цей брухт вивезти не так і просто, якщо він стоїть за правилами. Приміром, у Києві для переміщення покинутого транспорту розробили спеціальні норми. У Львові їх ще немає.
«Коли немає номерних знаків, вішають повідомлення 3 дні. Нема реакції – вони забирають на штрафмайданчик, впродовж півроку після того ті залишки реалізовують, зберігають кошти і далі шукають власника», – пояснив столичну практику юрист Олег Мицик.
У Личаківській адміністрації запевняють, що про покинуті машини добре знають. Мають намір позиватися з власниками, бо машини перешкоджають і комунальним службам.
«Будемо звертатися в суд як за захоплення території. Тому що, якщо він стоїть один, два дні – це зупинка, а більше ніж рік – це захоплення території», – твердить голова Личаківської районної адміністрації Іван Лозинський.
Раритетна «Победа» стоїть і на вулиці Герцена. Зі спущеними колесами та битими шибами. Однак власник машини ображається, коли її називають покинутою.
«Машина на ходу. Більше 140 км я на ній не їжджу», – розповів водій Віктор Чарномський.
Чоловік каже, що за машиною наглядає зі свого балкону. 40 років вона з ним. А скло місяць тому розбили злодії. Та навіть після цього випадку з проїжджої частини свою гордість прибирати не планує. Автовласник твердить, що має гараж, але він далеко, відповідно, й діставатися туди довго. Тож паркується біля дому в самому центрі міста.