У Львові за круглим столом вирішуватимуть, чи дозволяти проїзд автомобілів площею святого Юра
Міський голова Львова Андрій Садовий запропонував за круглим столом обговорити, чи дозволяти проїзд приватного транспорту дорогою, яка пролягає між сквером і площею святого Юра. Таку пропозицію мер озвучив після того, як петиція про дозвіл проїзду біля площі св. Юра стала першою, яка набрала необхідну кількість підписів.
Як повідомили в прес-службі Львівської міськради, Андрій Садовий зазначив, що міська влада розгляне петицію про дозвіл проїзду приватного автотранспорту поблизу площі святого Юра. Однак на сайті єдиної системи місцевих петицій зареєстрована й інша петиція – не дозволяти проїзд площею.
«Є ще друга петиція, яка також набирає до тисячі голосів, яка виступає категорично проти проїзду приватного транспорту через площу. Тому ми будемо мати дві позиції, які одна одну виключають», – сказав мер Львова.
Аби досягнути компромісу, він запропонував організувати круглий стіл, на якому обидві сторони матимуть змогу порозумітися.
«Безперечно, петицію ми будемо розглядати, але я би хотів, щоб громада була коректна і в нас не було тиску, а було порозуміння. Виконавчі органи влади займуться тим питанням. Комісія з питань безпеки дорожнього руху публічно це буде розглядати. Але ще раз наголошую: є дві різні петиції. Тому тільки круглий стіл і пошук компромісу», – зазначив міський голова Львова.
Садовий наголосив, що проводити реконструцію площі було дуже складно. Зараз же, за його словами, міська влада стоїть перед питанням реконструкції скверу. «Це має бути один з найкращих скверів нашого міста. Власне, проїжджа частина є достатньо не широкою. Там проїжджає тролейбус, тому зробити її безпечною для проїзду громадського транспорту складно, хіба що розширювати саму проїжджу частину. Коли проїжджає два тролейбуси, то там вже не можна розвернутись. Це також треба врахувати», – додав Андрій Садовий.
Сервіс електронних петицій до Львівської міськради працює з 22 лютого. Львів'яни отримали можливість подавати свої пропозиції на сайті. І якщо петиція отримає 1000 голосів підтримки, то Львівська міськрада буде зобов'язана розглянути прохання.