У Львові завершилася перша масштабна зустріч Тезе

Паломники приїхали до України з п’яти континентів світу

Головні новини Львова 02.05Оксана Сенишин, 2 травня 2018, 15:47 672 0

П’ятиденна молитва паломників з цілого світу ‒ а їх було до трьох тисяч ‒ показала, що Україна готова до масштабної зустрічі Тезе. Адже пілігрими з п’яти континентів знайшли у Львові друзів і глибше пізнали Бога.

Саймен прибув до Львова з Парижа. Він не лише молився, а й навчився грати на африканській калімбі. Це інструмент його нового друга, що теж приїхав на зустріч Тезе в Україні з Франції, однак познайомились хлопці у Львові. 25-річний Саймен був на десятку таких зустрічей у Європі. А в самому французькому селі Тезе ‒ скоро вже два десятки разів.

«Я був у французькому селі Тезе вперше з батьками, коли мені було три місяці. З того часу я поступово пізнаю духовність пілігримів. І для мене дуже важливо бути тут, у Львові. Зустрічати інших людей і моїх друзів», ‒ поділився емоціями паломник з Франції Саймен.

Паломники жили у львівських родинах, там мали сніданок. А обід та вечерю їм влаштовували у Франковому парку. Волонтерів на молитву з’їхалося три сотні, не лише з України, а й Польщі, Франції – старалися нагодувати всіх пілігримів українською кухнею. А порції, які залишилися, віддавали у ГО «Оселя», що опікується потребуючими.

«В нас був борщ, був як для вегетаріанців, так і для не вегетаріанців ‒ з м’ясом і без. Вчора були сандвічі з салом. А також смакували жарке. Ну, і звичайно, даємо фрукти, воду», ‒ розповіла відповідальна за харчування Ірина Косар.

За п’ять днів молитви для пілігримів підготували понад півсотні зустрічей та семінарів. Адже за задумом засновника спільноти Тезе у Франції брата Роже, продовжують множити «простоту і доброту серця».

«Я католичка. І як католичка я відкрита до православних і протестантів. Ми маємо багато протестантів і католиків у Франції, але там немає так багато православних. Тож я насправді хочу знати більше про православних. Це неймовірно бачити, як греко-католицька, римо-католицька церква та православні живуть тут, у Львові, разом. Це - вау!», ‒ поділилася емоціями учасниця молитви Тезе з Франції, а зараз мешкає в Іспанії, Айрін Бурзес.

Паломники жили у львівських родинах, а на спільну молитву з’їжджалися до велотреку СКА. Тут, попри різні мови, бо паломники прибули з 30 країн світу, з п’яти континентів ‒ разом співали канти. Особливо молилися, щоб війна в Україні припинилася.

«Ми маємо багато молодих людей, які відчувають той конфлікт. Бо вони знали тих, хто помер, вони переживають за майбутнє. Ми це відчуваємо. Тож хотіли створити на цій молитві невеличку групу, яка б тримала довіру до майбутнього», ‒ пояснив представник спільноти Тезе у Франції брат Бенуа.

Останні 30 років паломники зустрічаються на молитві в обраних країнах Європи. На зламі тисячоліть в Італії встановили рекорд: учасників нарахували 100 тис. Тож, можна сподіватися, вже на масштабну зустріч Тезе в Україні пілігримів рахуватимуть теж десятками тисяч.

«Різні церкви, християни відкрили паломникам свої двері радісно. І навіть ті люди, хто не ходять до храмів. Тож дякую за цю гостинність. Ви показали цей дарунок Європі. Ми не поділені, не ізольовані. Україна є близькою до наших сердець в Тезе», ‒ пояснив наступник засновника спільноти Тезе у Франції брат Алоїз.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук