У Львові з’явиться музей національно-визвольного руху

Музей на Лисенка

Головні новини за 03 вересняНовини Львова, 3 вересня 2012, 21:58 495 0

У приміщенні на вулиці Лисенка саме монтують експозицію. Будівлю історичний музей отримав у 2004 році в аварійному стані.

А протягом двох останніх років уже формують експозицію. Художником запросили Ореста Скопа. Він вирішив розташувати експонати так, аби у музейному просторі поєднати різні часи, мовляв, без одних героїв не було б інших, без січовиків, упівців, не було б нині незалежності.

Відвідувач музею найперше потрапить у велику залу. Вражаючим експонатом тут стане карта Радянського Союзу, де позначені усі табори і тюрми, які діяли від сталінських часів до 80-х років. У них було репресовано більше мільйона українців.

Далі хронологічно відвідувачам показуватимуть усю історію визвольного руху українців ХХ століття, починаючи від січових стрільців. Тут побачать зброю, викопану на Маківців, світлини, нагороди і однострої.

Від січових стрільців потраплять у часи УНР та УГА. Тут уже експозицію осучаснили відеохронікою та знову оригінальними речами військовиків.

Побачимо також фрагменти криївки-лікарні, підпільної друкарні. До нас промовлятимуть оригінали, яких дотепер ніхто не бучив – наприклад, окуляри, у яких отець Августин Волошин проголошував Карпатську Україну, однострій командувача УПА Василя Кука і ще тисячі цікавинок на 300 квадратних метрах музею.

Закінчити монтувати експозицію музейники обіцяють до середини жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук