У Міноборони показали, як будують оборонні споруди на Донбасі (фото)
Дані Міноборони і Мінрегіонбуду щодо побудови на Донбасі оборонних споруд дещо відрізняються
Три лінії фортифікаційних споруд на Донбасі готові майже на 100%, загалом їх 268, 240 з яких будували силами облдержадміністрацій, а 28 – Збройних сил України. Першу лінію контролюють ЗСУ, а другу та третю охороняють частини Нацгвардії.
«На будівництво фортифікаційних споруд держава виділила понад 850 мільйонів гривень та консолідовано найкращий досвід будівельників. А волонтери, як незалежні спостерігачі, контролювали будівництво та доповідали об’єктивну інформацію керівництву держави», – зазначив радник міністра оборони України Ігор Мельник, демонструючи журналістам готовність фортифікацій, повідомляє прес-служба Міноборони.
«600 кілометрів фортифікаційних споруд на сході України були побудовані в найкоротші терміни. Жодна країна після ІІ світової війни не зводила такі грандіозні оборонні об’єкти менш, ніж за півроку. І все це – в умовах складної економічної ситуації та бойових дій.
До будівництва споруд долучалися 20 областей та 5 тисяч будівельників. Окрім цього, будували споруди в переважній більшості місцеві жителі, що дало їм змогу у такий скрутний час отримувати в день від 250 до 300 гривень заробітної плати», – додав він.
За словами представника Центрального Управління інженерного забезпечення полковника Сергія Марценюка, під час випробувань фортифікації витримали вогонь усіх видів стрілецької зброї, гранатометів, мінометів та важкої артилерії.
«Фортифікації уже довели свою реальну ефективність у бойових умовах. Під час боїв під Мар’їнкою, де були зведені фортифікаційні споруди, ворог зазнав значних втрат, але так і не зміг прорвати нашу лінію оборони», – розповів полковник Марценюк.
Водночас ще 21 липня у Міністерстві регіонального будівництва заявляли, що будівництво фортифікаційних споруд на сході України завершено на 100%.
Глава відомства Геннадій Зубко звітував, що «загалом на трьох лініях оборони було зведено 300 оборонних споруд, 600 кілометрів фортифікацій з використанням 12 тисяч бетонних конструкцій», – зазначає «Українська правда».