У Мінську українські дипломати вимагають забезпечити участь переселенців у виборах на Донбасі

СуспільствоЮлія Поліковська, 10 листопада 20153651
У Мінську українські дипломати вимагають забезпечити участь переселенців у виборах на Донбасі
Роман Безсмертний

У Мінську під час засідання політичної підгрупи українська сторона наполягала на тому, що внутрішньо переміщені особи мають брати участь у виборах місцевої влади на окупованих територіях. Про це повідомив представник української сторони у підгрупі Роман Безсмертний, поінформувала «Українська правда».

«Ми взялися до обговорення ролі і місця внутрішньо переміщених осіб у політичному процесі», – сказав він.

«Наші візаві категорично наполягають на тому, що участь у політичному процесі можуть брати ті, хто проживає на території ОРДіЛО (окремих районах Донецької і Луганської областей), а наша позиція, що у відповідності до міжнародного пакту про права людини вони зобов’язані забезпечити. Всім особам, які в силу певних обставин залишили ці території, забезпечити право брати участь у голосуванні», – сказав він.

«Після досить ґрунтовного обговорення деталей, як це може бути забезпечено, в тому числі відновлення державного реєстру (виборців) ... Сторони залишились на своїх позиціях», – зазначив безсмертний.

За його словами, наступне засідання відбудеться 17-18 листопада.

Він також уточнив, що питання про набуття чинності закону про місцеве самоврядування і виборів на окупованих територіях обговорювалося під час переговорів президентів у форматі норманської четвірки у Парижі.

«Там говорилось, що можливо треба відпрацювати модель часткового набуття чинності закону в день голосування, а часткового – після набуття повноважень органами місцевого самоврядування, які будуть сформовані, і в разі підтвердження легітимності виборів ОБСЄ», – уточнив він.

Нагадаємо, 6 листопада умови проведення виборів на Донбасі  також обговорювали глави МЗС «нормандської четвірки».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук