У Москві розкажуть правду про свободу слова на батьківщині Тимошенко
14 серпня у Львові під час прес-конференції колишній генеральний директор Дніпропетровського державного телеканалу Вікторія Шилова заявила, що її звільнено з посади 24 липня цього троку через конфлікт із головою Дніпропетровської облдержадміністрації Віктором Бондарем.
В.Шилова поінформував: "У нас була тиха боротьба, а потім не тиха. Не тиха почалася з того моменту, коли пішла критика на пана губернатора". Вона додала: "Півтора місяці тому у програмі "Тема дня. Підсумки" вийшов сюжет із аналізом діяльності Віктора Бондаря за останні два роки. Ми зробили це тому, що губернатор не провів жодного особистого прийому за два роки. Взагалі ніколи не спілкувався з людьми, хоч мав робити це раз на місяць".
За словами В.Шилової, Дніпропетровський державний телеканал критикував В.Бондар: "Починаючи з того, що він пропонує людям купити житло у своїх друзів-комерсантів, і це житло виявляється другою "Еліта-Центр". Це 500 людей, що два роки шукають місце проживання, після вибуху на Мандриківській. І закінчуючи, жахливими, на мій погляд, речами, коли губернатор одним розпорядженням надає право вилучити з лісництва 22 га лісу, при тому, що Дніпропетровщина має найгірші показники залісненості". В.Шилова виклала ще один факт, який висвітлювався на телеканал: "Інша ініціатива губернатора, про яку ми розповідали, це - "Подаруй вікно школі". В обов’язковому порядку було сказано батькам здавати по 300 грн і купувати вікна до школи. Хоча існувала програма обласного бюджету з енергозбереження на заміну цих вікон. На Дніпропетровщині зараз біля 70 тис. безробітних. Багато припадає на сільську місцевість, для них здавати на вікна - просто жах".
В.Шилова повідомила, що коли конфлікт із головою Дніпропетровської ОДА сягнув піку, журналісти 20 липня розпочали голодування. На цей час припав візит Ю.Тимошенко на Дніпропетровщину. Журналіст телеканалу під час прес-конференції повідомила про голодування. Ю.Тимошенко пообіцяла розібратися з проблемою й відстояти свободу слова. Проте ситуація вирішилася 24 липня наказом про звільнення генерального директора В.Шилової. Тоді 22 журналісти припинили голодування. "Нікого, крім мене не звільнили. Але журналісти у складній ситуації, їм вказують, що можна показувати, а що ні", - сказала В.Шилова.
В.Шилова додала, що подала позов до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області з вимогою скасувати наказ про звільнення та поновити її на посаді. "10 серпня відбулося судове засідання. На суд прийшов провідний юрист Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення Краснощок, і сказав, що мене звільнили на підставі листа губернатора, тому треба губернатора залучити до слухання. Я перепитала, чи перевіряли цю інформацію. У листі було написано, що на мене є кримінальна справа, що я виступаю з антирелігійними заявами, розпалюю міжетнічні конфлікти. Загалом підстава звільнення - грубе порушення законодавства, проте без вказування, яких саме".
В.Шилова заявила, що її не цікавить робота на посаді гендиректора телеканалу. Вона вимагає поновлення заради справедливості. Для цього 18 серпня цього року В.Шилова з колегами збирається дати прес-конференцію у найближчому відділенні Міжнародної спілки журналістів у Москві.