У Музеї Івана Гончара презентують авторські ляльки львів’янки Оксани Смереки-Малик
19 серпня у Києві в Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара" відкриється виставка авторської ляльки львів’янки Оксани Смереки-Малик. Виставка діятиме до 31 серпня.
Як повідомили ZAXID.NET у Музеї Гончара, виставка "Оксанина лялька" ¬– єдина колекція, створена циклами: "Карпатія: дівки, газдині, молодиці", "Князівни і боярині", "Львів'янки – пані та панянки", "Рожеві панни", "Маків цвіт", "Пори року", "Сни серпневого поля" тощо. Майже кожна лялька має своє ім'я і своє "обличчя". Хоч Оксанині ляльки, як і обереги – без облич, а проте вони відрізняються від звиклих народних ляльок-оберегів. Основою ляльки є традиційна мотанка, однак Оксана вимотує її на основі, сама ж каже, що її лялька – це "каркасна мотанка".
Оксана Смерека-Малик за фахом - французький філолог, що впродовж тривалого часу пропрацювала директором однієї із львівських загальноосвітніх шкіл, яка цьогоріч реорганізована у Художній ліцей при Львівській національній академії мистецтв. Писанкарка. Авторка кількох поетичних книг.
Ця перша в житті авторки колекція, яка налічує понад 70 ляльок, творилася за чотири місяці. Ці ляльки дуже динамічні, неначе в русі. Динамічні цілі композиції, де, наприклад, сперечаються дві молодиці, чи дівчата стоять колом в очікуванні танцю, а чи городянки поспішають на каву. Тут навіть не костюми, а самі пози передають характер і типаж, створюють враження живої картини. Колориту додають голівки, а тут вже треба особливого хисту – викрутити очіпок, зав'язати хустку, сплести вінок чи чільце.