У МЗС України вважають недоцільним коментувати резолюцію сенату США
"У МЗС України вважають недоцільним коментувати резолюцію, враховуючи спосіб, у який відбувся її розгляд, і декларативний, не обов'язковий характер документа", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі МЗС.
У відомстві додали, що в Україні звикли вважати Сенат США зразком парламентаризму, втіленням високих стандартів демократії, верховенства права та дотримання демократичних процедур.
"У зв'язку з цим важко серйозно сприймати документ, прийнятий за процедурою, яку з усією дипломатичною стриманістю можна назвати, як мінімум, сумнівною", – сказали в прес-службі.
"Якими мотивами керувалися автори резолюції по Юлії Тимошенко, які за всяку ціну намагалися обійти протести інших сенаторів з приводу резолюції, і з цією метою поспішно вносили в неї редакційні правки, також пропонували Сенату прийняти її "з голосу" як вже, нібито новий документ, після 3 години ночі за кілька хвилин до закриття поточної сесії Конгресу, коли в залі були присутні менше півдесятка діючих членів верхньої палати американського парламенту?", – відзначили в МЗС.
У відомстві вважають, що таким чином окремі члени Сенату свідомо намагалися уникнути будь-яких обговорень резолюції, текст якої викликав логічні запитання і протести, як мінімум, у декількох сенаторів, які вимагали повноцінного і зваженого її розгляду – "власне того, чим завжди відрізнялися обидві палати Конгресу".
"Друзі команди Тимошенко зробили все для того, щоб закинути в український інформаційний простір черговий сфальсифікований привід для гучних безпідставних дискусій і дискредитації майбутніх парламентських виборів. Ці зусилля суперечать національним інтересам України і приречені на провал", - підкреслили в прес-службі МЗС.
Нагадаємо, 20 вересня Сенат США одноголосно прийняв проект резолюції від сенатора Джеймса Інхофа у співавторстві з представником більшості в Сенаті США сенатором Діком Дурбіним із закликом звільнити з ув'язнення колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко.
Згідно з резолюцією, сенат США закликає адміністрацію Януковича негайно звільнити Тимошенко та інших політичних в'язнів, а також просить Державний департамент США та Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) "чинити об'єднаний багатосторонній дипломатичний тиск на президента Януковича, щоб звільнити Тимошенко".
Як згодом зазначив помічник державного секретаря США з європейських і євразійських справ Філіп Ґордон, відносини Сполучених Штатів Америки з Україною нині «поставлені на паузу» через переслідування українською владою колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та інших діячів опозиції.