У НАТО очікують від України прогресу в реформах до Варшавського саміту

СвітЮлія Поліковська, 18 квітня 20161220
У НАТО очікують від України прогресу в реформах до Варшавського саміту
Заступник генсекретаря НАТО Олександр Вершбоу

Україна має показати прогрес у проведенні реформ протягом трьох місяців до Варшавського саміту НАТО, який відбудеться у липні, вважає заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу. Про це він сказав в інтерв’ю ТСН.

«Особливо тепер, коли сформований новий уряд після кількох місяців невизначеності. Тепер вони мають наздогнати втрачений час і продовжити реформи, не лише говорячи словами, а йдучи кроками, тобто реально діяти на шляху до амбітної мети, яку українці очікують. Я думаю, важливо, щоб парламент отримав більше повноважень для здійснення контролю над процесом реформ. Оскільки, зрештою, це має значення для всієї нації. До саміту у Варшаві ми сподіваємося побачити значний прогрес», – сказав він.

Заступник генерального секретаря НАТО зазначив, що серед українських чиновників є опір реформам.

«Ми бачимо неоднозначну картину. Україна поставила перед собою високі цілі, що ми дуже схвалюємо. Ми маємо гарні робочі відносини між постійними радниками НАТО в Києві та Міністерством оборони, Генштабом, МВС, РНБО та іншими партнерами. Але ми спостерігаємо затягування процесу, бюрократію, окрім того, натрапляємо на людей, які не посвячують себе повністю реформам і, більше того, протидіють, навіть говорячи нам те, що ми хочемо почути. Це випробування для України, яка бачить перед собою нові можливості», – сказав він.

Вершбоу нагадав, що на Варшавському саміті пройде засідання комісії Україна-НАТО на найвищому рівні, за участю президента Петра Порошенка і лідерів країн НАТО. За його словами, засідання буде шансом узгодити пріоритети, роботу з підтримки оборонних реформ в Україні.

Нагадаємо, під час візиту до Польщі секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що Україна представить нову концепцію реформування Збройних сил України під час варшавського саміту НАТО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук