У Нацбанку відреагували на інформацію про кримінальне провадження проти Валерії Гонтаревої

У Нацбанку відреагували на інформацію про кримінальне провадження проти Валерії Гонтаревої
Голову НБУ Валерію Гонтареву і керівника Фонду гарантування вкладів Костянтина Ворушиліна запідозрили у махінаціях під час продажу активів ліквідованих банків

Національний банк України поки що не отримував будь-яких документів про відкриття кримінального провадження за фактами зловживання посадовими особами НБУ при проведенні оцінки активів ліквідованих банків. Про це повідомили у прес-службі регулятора.

Коментуючи інформацію про те, що Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження і розслідує можливу причетність Валерії Гонтаревої та директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтина Ворушиліна до штучного заниження вартості активів ліквідованих банків на суму близько 315,6 млрд грн, в НБУ вказали, що відповідно до законодавства, саме Фонд гарантування визначає суб’єктів оціночної діяльності, які здійснюють оцінку заставленого майна, що підлягає реалізації, та встановлюють його вартість. Оцінювачі проводять оцінку на підставі ліцензій, виданих їм Фондом державного майна України.

У Нацбанку заявили, що голова НБУ Валерія Гонтарева неодноразово відзначала, що реальна вартість активів у виведених із ринку банках була набагато меншою від реальної вартості цих активів.

«Проблема оцінки активів банків знаходиться у іншій площині. Насправді, ми маємо справу з недостовірною оцінкою активів неплатоспроможних банків самими цими банками. Йдеться якраз про те, що активів у розмірі 400 млрд грн в неплатоспроможних банках ніколи не було. На справді це були або «сміттєві» цінні папери, які перебували у заставі, або неіснуючі об'єкти, або земля і будинки, які були оцінені в десятки разів вище реальної вартості. Некоректна оцінка застав стала однією із причин виведення цих банків із ринку. Реальна вартість активів, які були на балансах неплатоспроможних банків складає близько 100 млрд грн і ця вартість підтверджена міжнародними експертами», – заявила Гонтарева.

Також зазначено, що в разі надходження документів слідчих органів, НБУ буде всіляко сприяти проведенню слідчих дій.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо можливої причетності Гонтаревої та Ворушиліна до махінацій з активами ліквідованих банків. Кримінальне провадження було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 3 січня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук