У парафіяльному центрі Отців Оріоністів у Львові опікуються неповносправними

Головні новини за 11 серпняІрина Папірник, 11 серпня 2014, 16:48 1968 0
дивіться також

У Львові, на вул. Лінкольна, 12 функціонує містечко милосердя для людей з особливими потребами. Його заснували отці згромадження Отців Оріоністів. Впродовж дня з 10:00 до 15:00 там працює майстерня, де діти та молодь малюють, роблять намиста, браслети, виготовляють різноманітні декоровані пляшки, сумки та листівки.

Окрім того, центр розрахований на 10 ліжко-місць, де можуть проживати неповносправні. Зараз під опікою Отців Оріоністів лише троє хлопців, які цілодобово перебувають у центрі, бо батькам важко доглядати за ними.

«Такий заклад є дуже важливим! Місто має ресурс, залучені кошти громади, і це робиться на основі церковній – з душею, тут є центр проживання, тобто вони не тільки займаються у майстернях, але і проживають тут цілодобово», – розповіла в.о. керівника міського центру соціальних служб для сім'ї та молоді Оксана Рубай.

Отці Оріоністи перебувають у Львові вже 13 років. Так, отець Еджідіо Монтанарі, італієць за походженням, приїхав сюди заснувати тут монастир згромадження святого Луїджіо Оріоні. Його в католицькому світі називають стратегом милосердя. Народився засновник згромадження в Італії наприкінці ХІХ століття в сім’ї бідних селян. Згодом пішов у монастир і став священиком. Все своє життя опікувався злиденними, а також людьми з особливими потребами. 16 травня 2004 року Папа Іван Павло ІІ проголосив його святим.

Завдання Оріоністів – полегшувати життя тим, хто потребує більшої допомоги та уваги. По всьому світу Оріоністи мають сотні центрів для неповносправних. В Україні лише один, і то на 10 місць.

«По світу наше згромадження має дуже великі доми. Вони нараховують до тисячі потребуючих. Але тут ми не можемо зробити такий, так як територія мала та й відповідальність велика», – розповів настоятель згромадження Отців Оріоністів у Львові отець Еджідіо Монтанарі.

Зараз у Львові в згромадженні Оріоністів є лише 5 членів. Завдяки їхній праці діти та потребуючі мають велику територію для відпочинку, бібліотеку, майстерню та церкву. Окрім неповносправних дітей, тут свої канікули провели 300 малюків з мікрорайону.

Додамо, що проектував парафіяльний центр відомий швейцарський архітектор Маріо Ботта.

Довідка. Отці Оріоністи – одне із згромаджень католицької церкви. Виникло в Італії на межі ХІХ-ХХ століть. Основою його харизмату є комплексна праця в галузях виховання та соціальної допомоги і профілактики. На сьогодні згромадження провадить свою діяльність в понад 30 країнах світу на всіх континентах. В Україні Отці Оріоністи працюють з 2001 року. Від 2009 року центр та парафіяльна каплиця Отців Оріоністів діють у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук