У львівському парку облаштовують доріжку за унікальною технологією
Працівники укладають бетон товщиною 15 см з деформаційними швами
У львівському парку ім. Івана Франка оновлюють доріжку за новітніми технологіями. Для цього використовують бетон з деформаційними швами. Матеріал має підвищену водонепроникність та щільність, що допоможе запобігти появі тріщин у покритті. Раніше такі технології застосовували лише при будівництві аеропорту. А от у парку – вперше.
«Це така унікальна технологія, яку ми раніше не застосовували. Вона не руйнує кореневу систему, що дуже важливо. А також гармонійно вписується у сам парк», – зауважує міський голова Львова Андрій Садовий.
Товщина бетону на доріжці – 15 см, а досі звичайні паркові хідники мали лише 3 см. Тож у місті розраховують на довговічність оновленої алеї. Також тут облаштують нову систему водовідведення: щоб вода після дощів залишалася в парку, а не потрапляла до міської каналізації. Для ремонту спеціально запросили фахівця з іншого міста.
«Доріжку роблять з армованого бетону з відповідними добавками. Сюди додають речовини, які втягують повітря і створюють мікропористість цього бетону. Відтак бетон стає стійким до морозів», – розповів директор ЛКП «Зелений Львів» Володимир Данилюк.
Обстежують у парку і дерева. Деякі насадження доведеться оновити. Особливо ті, які постраждали під час літніх буревіїв.
Керівниця міського управління екології Олександра Сладкова зазначає: «Ми визначили на наступний рік, які дерева ми збираємося забирати, а які зможемо ще лікувати. Наприклад, зараз триває лікування магнолії біля будинку садівника. Та все ж таки доведеться зрізати близько 20 дерев, які є в найгіршому стані. Однак посадимо нові дерева і досить багато кущів».
Облаштування бетонної доріжки планують завершити до кінця листопада. А вже наступного року приступлять до оновлення інших хідників. Крім цього, відреставрують будинок садівника та ротонду і замінять дитячий майданчик.
Ремонт хідника, а також облаштування дитячого майданчика повністю фінансує інвестор. Загалом на роботи витратять 8 млн грн.
Нагадаємо, у серпні цього року у парку ім. Івана Франка висадили одразу чотири клумби – дві вздовж центральної алеї та дві у верхній частині парку. Квіти підібрали так, щоб вони перетворилися у своєрідний квітковий фонтан.
Востаннє ж повну реконструкцію парку здійснили у 2009 році.