У парламенті зареєстровано 27 законопроектів про внесення змін до законодавства про місцеве самоврядування
Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк провів робочу нараду за участі керівників органів місцевого самоврядування, під час якої закликав органи місцевого самоврядування долучитися до розробки змін до Конституції України та до закону про Державний бюджет України на поточний рік, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі ВРУ.
А.Яценюк зазначив, що щороку перед ухваленням бюджету дискутуються питання щодо децентралізації та необхідності передання фінансового ресурсу на місця, проте, як правило, "з кожним прийняттям закону про Державний бюджет, навпаки, ідуть зворотні процеси". "Проблематика в загальній відсутності чіткого системного підходу щодо того, як місцеве самоврядування повинно функціонувати і які підходи в частині реформування ми повинні застосовувати", - сказав голова Верховної Ради України.
У цьому контексті А.Яценюк закликав до "нормального процесу внесення змін" до Державного бюджету України на 2008 рік. "Не під столом, а загалом, з координацією всіх зусиль і винайденням можливих прийнятних рішень в частині надання відповідного фінансового ресурсу", - наголосив голова Верховної Ради України, запросивши представників органів місцевого самоврядування долучитися також до обговорення Державної програми соціально-економічного розвитку.
Також голова Верховної Ради України закликав органи місцевого самоврядування взяти участь у розробці змін до Конституції України. Він нагадав, що Президент України Віктор Ющенко створив Національну конституційну раду, наголосивши, що "органи місцевого самоврядування не можуть бути усунені від цього процесу". А.Яценюк повідомив, що у парламенті зареєстровано 27 законопроектів про внесення змін до законодавства про місцеве самоврядування. "Ми знову плодимо енну кількість тих чи інших актів безсистемно задля того, щоб показати, що процес іде. Ключове питання - куди він іде?", - наголосив голова Верховної Ради України.
А.Яценюк запропонував учасникам наради обговорити питання житлово-комунальної реформи, зокрема, порядок встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги та енергетичні ресурси, та попросив представників місцевих органів влади висловити позицію щодо закону про державні закупівлі, який внесений Президентом України і схвалений профільним комітетом.
Голова Верховної Ради України також запропонував обговорити підходи щодо ідеології адміністративної реформи.