У Північній Ірландії під час заворушень застрелили 29-річну журналістку

Місцеві дисиденти влаштували заворушення з нагоди річниці Великоднього повстання 1916 року

СвітВолодимир Пиріг, 19 квітня 20195360

У північноірландському місті Лондондеррі внаслідок стрілянини під час заворушень загинула 29-річна журналістка Ліра Маккі, яка висвітлювала подію. Поліція розглядає це вбивство як терористичний акт, повідомив телеканал SkyNews.

Заворушення у Лондондеррі розпочалися напередодні Великодня, коли місцеві республіканці відзначають річницю Великоднього повстання 1916 року за незалежність Ірландії від британського панування. У ці дні прихильники возз’єднання Північної Ірландії та Ірландії – так звані «дисиденти» – особливо активні. В кількох районах міста вони палили і викрадали автомобілі та вступали у сутички з поліцією. До слова, торік прихильники возз’єднання Ірландії теж влаштували заворушення в Північній Ірландії.

Помічник начальника поліції Марк Гамільтон заявив, що поліція розглядає стрілянину як терористичний інцидент, і було розпочато розслідування вбивства.

«На жаль, я можу підтвердити, що в результаті пострілів в Креггані (одному із районів міста) була вбита 29-річна жінка», – сказав Гамільтон.

Нагадаємо, Північна Ірландія входить до складу Великої Британії, проти чого виступають місцеві республіканці. В річницю Великоднього повстання вони вчиняють заворушення, чим порушують «Страсноп’ятничну угоду» про припинення вогню в Північній Ірландії, яку 10 квітня 1998 року підписали уряди Ірландії та Великої Британії і закріпили головні політичні партії Північної Ірландії.

Згідно з цією угодою, Північна Ірландія залишилася частиною Великої Британії, але в майбутньому населення краю матиме право більшістю голосів вирішити питання об'єднання острова. При цьому політичні угрупування зобов'язалися використовувати лише мирні та демократичні способи діяльності.

Нагадаємо, Страсна п’ятниця у католиків та протестантів цьогоріч припала на 19 квітня, а Великдень вони святкуватимуть 21 квітня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук