У Польщі відзначатимуть «день пам’яті жертв геноциду ОУН-УПА»
До комітету з організації заходу увійшли урядовці і відомі українофоби
У Варшаві 9 липня відбудеться святкування «дня пам’яті жертв геноциду ОУН-УПА». Як інформує «Gazeta Wyborcza», до почесного комітету з організації цього заходу увійшли єпископи, політики провладної партії «Закон і справедливість» та опозиційної «Громадянської платформи» та прокремлівська крайня правиця.
«Національний день пам’яті жертв геноциду ОУН-УПА, який вчинили українські націоналісти буде відзначатись у Польщі вперше. Минулого року Сейм одноголосно підтримав ухвалу, яка встановлює це свято 11 липня. У всій Польщі святкові заходи мають відбутись на два дні раніше. Це не будуть державні урочистості, їх організовують патріотичне товариство кресових організацій і ветеранів», - пише видання.
Головою почесного комітету з відзначення цього свята є відомий своїми антиукраїнськими поглядами отець Тадеуш Ісакович-Залеський. У комітет увійшли двоє віце-прем’єр-міністрів – юстиції Патрік Які та оборони Міхал Дворчик, та багато депутатів Сейму та сенаторів в основному із провладної партії «Закон і справедливість» та Кукіз’15, чимало політиків якої також мають антиукраїнські настрої. Також у комітеті є троє єпископів, маршалек Опольського воєводства Анджей Була, маршалек Малопольського воєводства Яцек Крупа (обоє з опозиційної партії «Громадянська платформа»).
Також до комітету увійшло чимало професорів, зокрема Богуслав Пазь із Вроцлавського університету. Це той самий професор, який два роки тому так прокоментував кадри фільму у якому проросійські сепаратисти катують українських солдатів: «Бандерівське стерво отримало по зубах аж мило стає! І як тут не любити росіян?».
У комітеті є також чимало так званих народовців – ще однієї антиукраїнської партії. Наприклад, президент Руху народовців Роберт Вінницький, колишній президент Національно-радикального табору Бартош Бакєр, який у 2014 році був гостем самопроголошеного уряду в Донецьку. Через рік він дав інтерв'ю російському РЕН ТВ, де заявив, що «Новоросійське повстання – це поле битви із західним лібералізмом».
«Присутність у комітеті осіб, які представляють уряд і Сейм разом із людьми, які багато років беруть активну участь у антиукраїнській діяльності наштовхує на питання: чи маємо справу із початком перевороту у політиці щодо України?», - коментує ситуацію Петро Тима, голова Об’єднання українців у Польщі.
Товариство кресових організацій та ветеранів добивається патронату президента Польщі Анджея Дуди над заходом.
Святкування почнеться 9 липня о 12:00 біля могили невідомого солдата у Варшаві, після цього відбудеться «кресовий марш», а завершаться урочистості «кресовим концертом» біля пам’ятника Варшавському повстанню.