У РФ спростували інформацію про запровадження банківських санкцій проти 41 країни

СвітОльга Карабан, 20 квітня 20151380

Федеральна служба Росії з фінансового моніторингу спростувала інформацію про наявність списку країн, про операції з резидентами яких банки повинні повідомляти відомство.

«Ми спростовуємо існування списку країн, про операції з резидентами яких банки повинні повідомляти Росфінмоніторинг», – заявили у відомстві, інформує російське агентство ТАСС.

Також зазначається, що існує лист Росфінмоніторингу №43 від 1 квітня 2015 до рекомендацій з розробки критеріїв виявлення і визначення ознак незвичайних угод, але вони поширюється не на банки, а на некредитні фінансові організації. «Для банків існує відповідне розпорядження Банку Росії», – додали у відомстві.

Нагадаємо, раніше газета «Известия» написала, що банки повинні негайно повідомляти в Росфінмоніторинг про операції клієнтів – як громадян, так і компаній, які є резидентами 41 країни, зокрема США, Канади, Євросоюзу, Австралії, Норвегії, Ірану, Сирії, Судану, Нової Зеландії, Аргентини, Мексики, Швейцарії, Північній Кореї і Ямайки.

Банки мають оцінювати операції з резидентами з країн нового списку як «сумнівні», зазначило видання.

Якщо банк нехтуватиме цією вимогою, його дії буде кваліфіковано як порушення федерального закону «Про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму».

Крайньою мірою покарання за порушення закону є відкликання ліцензії. Зазначалося, що перелік новий і сформований «у відповідності з поточною політичною та економічною ситуацією у світі й у Росії».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук