У Росії суд відмовився закрити справу проти сина Джемілєва

СвітВолодимир Пиріг, 27 травня 20151700

Краснодарський крайовий суд у середу, 27 травня, відхилив клопотання про припинення кримінальної справи сина депутата Верховної Ради України Хайсера Джемілєва, обвинуваченого в умисному вбивстві, розкраданні і незаконному зберіганні зброї.

З клоппотанням про припинення кримінального переслідування Джемілєва у зв’язку з раніше винесеним йому вироком в Україні виступив адвокат Микола Полозов, передає «Интерфакс».

Зі слів захисника, Дніпровський районний суд Києва 10 квітня 2015 визнав Хайсера Джемілєва винним у розкраданні, незаконному зберіганні зброї та боєприпасів, а також у вбивстві з необережності. Суд заочно засудив його до 3 років і 8 місяців ув’язнення. У травні вирок вступив у законну силу. Міністерство юстиції України звернулося до Генпрокуратури Росії із запитом про видачу засудженого.

У своєму клопотанні адвокат посилався на норми Конституції РФ, а також на загальновизнані міжнародні акти та угоди, які є складовою частиною правової системи Росії.

«Хайсер Джемілєв є громадянином України, постійно проживає в Україні, вчинив злочин проти громадянина України та на території цієї держави. Його діяння не були спрямовані проти РФ або її громадян. Вирок стосовно Джемілєва вступив в законну силу, тому в Росії справа стосовно нього повинна бути припинена, а самого підсудного необхідно видати Україні для відбування покарання», – наполягав представник захисту.

Представник державного обвинувачення заперечувала проти задоволення клопотання.

«Оригінал кримінальної справи з 11 томів знаходиться в Краснодарському крайовому суді, тут же знаходяться всі речові докази, допитані свідки з боку захисту і обвинувачення. Вирок суду в Києві, у зв’язку з цим, викликає серйозні сумніви, оскільки не встановлено, на підставі яких матеріалів було засуджено людину. Також з вироку не можна зробити однозначного висновку, чи були дотримані права потерпілих», – зазначила на суді прокурор Світлана Некоз.

В Росії кримінальну справу Хайсера Джемілєва з квітня слухає колегія присяжних засідателів Краснодарського крайового суду.

У 2014 році рішенням Верховного суду РФ справу для розгляду по суті було передано в Краснодарський крайсуд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук