У Сеймі Польщі показали доповідь про злочини РФ на Донбасі для Гаазького трибуналу

СвітАндрій Стець, 9 червня 20168290
У Сеймі Польщі показали доповідь про злочини РФ на Донбасі для Гаазького трибуналу
фото AFP

У нижній палаті Сейму Польщі у середу, 8 червня, було представлено доповідь про злочини росіян на Донбасі в 2014 році. Документ представила заступник голови комісії Сейму у закордонних справах, один з ініціаторів його створення Малгожата Госевська, повідомляє «Укрінформ».

«Сподіваюся, що злочинці будуть покарані, так як військові злочини не мають терміну давності», - заявила під час презентації Госевська.

Вона зазначила, що в рапорті немає імен і прізвищ осіб, щодо яких застосовувалися тортури. Зате їх дані представлені в Міжнародний кримінальний суд (МКС) в Гаазі. За її словами, в Гаазі з цікавістю прийняли документ.

Депутат Сейму зачитала частину свідчень жертв тортур, підкреслюючи, що це відбувається у XXI столітті, і в Польщі повинні знати, що зараз відбувається на території сусідньої держави.

Заступник голови комісії Сейму у закордонних справах наголосила, що у звіті зазначено про злочини саме російських і діючих військових російської армії.

«Це не якісь невідомі банди, які носяться Донбасом, а російська армія, представники різних російських спецслужб, які експлуатують російську військову техніку», - зазначила вона.

Госевська переконана, що оскільки людей, щодо яких застосовувалися тортури, примушували давати інтерв'ю для російських ЗМІ, то російські журналісти, які це бачили, також несуть відповідальність за злочини.

«Я хочу, щоб цей рапорт став відомим не тому, що шукаю якусь дешеву сенсацію, а тому що хочу показати, чим сьогодні є Росія Путіна», - підсумувала вона.

Доповідь складена на базі більше 60 інтерв'ю, які польські та українські волонтери провели з полоненими. У них вони розповідають, серед іншого, про фізичних і психічних тортури, вбивства, до яких мали відношення росіяни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук