У Шевченківському гаю відреставрували чотири хатини
У Музеї народної архітектури і побуту у Львові стартували активні ремонти. Уже вдалося врятувати чотири хатини. Плани амбітні - відреставрувати ще 18.
Майже половина об'єктів Шевченківського гаю потребують ремонту. І цьогоріч чи не вперше за довгий час такі роботи набрали обертів. Для цього керівництво шукало фінансування з різних джерел.
Бойківську хату із села Шандрівець рятують за ґрант ЮНЕСКО. Зняли дах, його повністю замінять. У найближчі дні хату піднімуть, аби замінити нижню балку.
За гроші від музейних квитків реставрують стодолу із села Пилипець. Замінили нижні підвалини, встановили нові крокви.
Попереднього місяця врятували і хату, яка стоїть поруч. Майстри - це музейні реставратори. Вони дотримуються давньої технології будівництва - без жодного цвяха, лише кілки. Цього вчилися у народних майстрів.
От за спонсорські гроші відновлюють стайню із Закарпаття. А недавно біля озера встановили водяний млин.
Та чим найбільше тішаться музейники, це новим надбанням. Завдяки норвезькому фінансуванню вдалося купити старовинну хату із Гуцульщини. Її уже кілька років тому пригледіли львівські науковці високо у горах, над берегами Черемоша, у селі Рівня на Івано-Франківщині, використовували як літню кухню і вже хотіли розвалити. Науковці вважають, її вік - приблизно 150 років. Втім господиня переконує, будівлі не менше трьохсот, вік рахує не роками, а поколіннями.
Хату перевезли до львівського музею і склали промарковані частини хати. Уже знайшли для неї місце.
До кінця літа у музеї обіцяють закінчити реставрацію усіх запланованих об'єктів.