У складі НАБУ з’явилися спецпризначенці з бронетехнікою

У складі НАБУ з’явилися спецпризначенці з бронетехнікою
Спецпризначенці НАБУ

У складі підрозділу спеціального призначення Національного антикорупційного бюро буде 96 бійців і бронетехніка, повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

«Відповідно до закону про НАБУ передбачено створення в складі НАБУ спецпідрозділу, який у нас називається управління спецоперацій, і на нього буде покладено три основні функції», – сказав Ситник журналістам у вівторок в Києві, перед прийняттям присяги більш як тридцятьма співробітників цього управління в присутності президента, передає «Інтерфакс-Україна».

У складі спецназу НАБУ буде також бронетехніка

За словами директора НАБУ, завданнями цих спецпризначенців буде затримання підозрюваних, забезпечення безпеки учасників процесу та забезпечення безпеки співробітників НАБУ і Спеціальної антикорупційної прокуратури в разі, якщо для них буде певна загроза в процесі розслідування.

«Це управління формується ще з осені 2015 року та налічує 96 осіб», – розповів Ситник.

За його словами, на теперішній момент це управління сформовано більш ніж на 50%, воно забезпечене зброєю, йому передається бронетехніка.

«Нас часто запитують, навіщо йому бронетехніка, я відповідаю, що повноцінний підрозділ спецоперацій повинен мати бронетехніку для того, щоб проводити тренування і, по-друге, певні затримання, і у нас вони вже були, в зоні АТО, і відповідно я не виключаю того, що такі затримання можуть бути там, і ми б хотіли проводити ці затримання абсолютно автономно», – сказав Ситник.

Він також додав, що у вівторок офіційно присягу приймають особи керівного складу – це люди зі спеціальними званнями від лейтенанта до полковника НАБУ.

«Вже перші обшуки і перші слідчі дії, які проводили детективи, супроводжувало управління спецоперацій, в тому числі затримання щодо 4 суддів супроводжували представники управління спецоперацій», – розповів директор НАБУ.

Ситник також не виключив, що представники цього управління зможуть брати участь в антитерористичній операції, «оскільки це справжній підрозділ сил спецоперацій, спецназ».

Як заявив голова НАБУ Артем Ситник перед початком церемонії, він нещодавно зустрічався з керівництвом НАТО – і йому пообіцяли технічну допомогу й навчання бійців, інформує «Українська правда».

Він також повідомив, що одна з проблем спецназу НАБУ полягає в розриві зарплат між рядовими й керівництвом. Командири отримують зарплату на рівні керівників НАБУ – близько 25-30 тисяч гривень, а рядові – на рівні 4 тисяч гривень.

«Але люди хочуть служити, і ми бачимо великий патріотичний порив… Найближчим часом ми постараємося внести зміни в закон, щоб ліквідувати цей розрив», – сказав Ситник.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук