Орендарі будинку на вул. Маланюка, 6 у Львові – проти його знесення. Зокрема ЛОО «Союз Чорнобиль України», яка орендує приміщення в цьому будинку, звернулася до Львівської міської ради з проханням скасувати рішення виконкому від 11 лютого 2004 року, за яким будинок має бути знесено.
Як доповів на засіданні виконавчого комітету 17 лютого в. о. заступника начальника управління архітектури Львівської міськради Олег Гримак, ЛОО «Союз Чорнобиль України» мотивує це бажанням викупити приміщення. Розгляд цього питання відклали на пізніший термін із тим, щоб розглянути його попередньо у відповідній комісії.
Як з’ясували журналісти «Нашого репортера», будівля не перебуває в аварійному стані. Орендарі вкладали кошти у її ремонт. Зокрема ЛОО «Союз Чорнобиль України», як запевняє його голова Всеволод Смеречинський, вклала за 20 років оренди у ремонти приміщень 300 тис. гривень.
В.Смеречинський зазначив у коментарі: «Будинок знести потрібно тільки для того, щоб сусідній будинок, де розміщено готель, мав місце для стоянки автомашин. Про це нам говорили і самі працівники готелю ще в попередні роки, коли ми воювали. Це і тепер негласно підтверджується».
Щоправда, сам готель у таких намірах не зізнається. Не говорять про це і у місті. Згідно із рішенням 2004 року, будинок мав бути знесений відповідно до затвердженого плану, внаслідок чого з вул. Чайковського було б видно Палац Потоцьких.
В. о. начальника управління комунального майна Львівської міськради Орест Злобін прокоментував: «Мені невідомо про якесь рішення стосовно надання комусь іншому цієї будівлі. Мало того, ще раз наголошую, що в цій будівлі є три орендаря, які платять гроші місту, за те, що там перебувають і при прийнятті рішення навіть про знос цього будинку треба буде думати, що робити з цими орендарями. Адже вільних приміщень для них зараз немає».
Що робити із будинком у Ратуші мають вирішити за два тижні. Тим часом стоїть він на площі уже понад сто років. Начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко зазначила: «Цей будинок походить очевидно з 19-го століття. Чи він має визначну архітектурну цінність, напевне, ні. Але він є одним з тих, котрий формує цю площу і, зберігаючи пам’ятки, архітектурне середовище Львова, ми зберігаємо не тільки окремі об’єкти, які є пам’ятками, чи цінними, а зберігаємо також планувально-урбаністичну структуру».
Втрату навіть одного будинку Лілія Онищенко називає руйнівною для площі. Натомість, аби її впорядкувати, пропонує зробити музичною. Просто в парку влітку тут могли би бути концерти від філармонії, яка зовсім поруч. І готель із музичною назвою Шопен виглядав би тут дуже доречно - навіть без автопаркінгу.
Чому неаварійна і не знищена будівля у самому центрі міста має зникнути – дивіться у сюжеті «Нашого репортера» сьогодні о 18.30 на Новому каналі та о 21.00 у «Головних новинах Львова» на 24 каналі.