У Великій Британії запустили новий вид альтернативної електростанції
Найбільша в світі кріогенна електростанція запрацювала нещодавно в околицях Манчестера, що на півночі Великої Британії. Про це інформує ВВС.
Як зазначається, електростанція заснована на принципі використання дешевої електроенергії у нічні години для скраплення повітря, яке зберігається в кріогенних танках, а потім нагрівається і розширюється, надходить в турбіни і виробляє електроенергію. Пілотний проект розрахований на подальше розширення. Потужність кріогенної електростанції (КЕС) становить 5 МВт, що вистачає для електрифікації 5 тисяч сімей протягом трьох годин.
У компанії Highview Power Storage, яка побудувала цю електостанцію, стверджують, що подібна схема генерації електроенергії легко масштабується і використовується разом з альтернативними джерелами енергії.
За даними статистики у Великій Британії в 2015 році альтернативна енергетика забезпечила майже 25% споживаної електроенергії. Проте сонячні і вітрові енергоустановки виробляють енергію нерівномірно, і проблема її консервації та зберігання стоїть дуже гостро. Нова КЕС є одним з можливих варіантів вирішення.
Кріогенна станція побудована поблизу існуючої електростанції в Пілсворті, яка працює на метані, що надходить з міських сміттєзвалищ. Турбіни цієї електростанції використовуються для генерування електроенергії, що йде на скраплення повітря до температури мінус 190 градусів, а також для отримання тепла, яке використовується для розігріву зрідженого повітря. Розширюючись, скраплене повітря займає об'єм в 700 разів більший, ніж у зрідженому вигляді. Цього достатньо для приведення в рух повітряних турбін.
Під час тестових випробувань демонстраційна установка довела свою ефективність, і у компанії Highview Power Storage заявили про розробку аналогічних проектів КЕС потужністю до 1200 МВт.