У Винниках утилізовують найбільшу в історії України партію контрафактного алкоголю
Вміст майже 40 тис. пляшок алкоголю змішають із синім барвником
До теми
У середу, 26 лютого, у Винниках почали утилізовувати 14 тонн алкоголю. Це — майже 40 тис. пляшок. Знищення такої партії — одне з наймасштабніших в історії України. І вперше є відкритим для преси.
Алкогольні напої з назвою «Чарка срібна», «Золота пшеничка» та «Синяя лошадь» конфіскували у Хмельницькій області. У них була підроблена акцизна марка. Викликав сумніви і вміст пляшок. Алкоголь планували продати за понад 4 млн грн.
Переробку конфіскату визнали недоцільною. Пояснили це тим, що вміст спирту в напоях — від 27% до 32%. Публічний спосіб утилізації обрали тому, що попередні були неефективними.
«Роками у нас були проблеми з конфіскатом, підакцизними товарами, які мали бути утилізовані або перероблені, які держава в тому чи іншому випадку конфіскувала. В чому проблема? Проблема полягала у тому, що такі товари просто повертали на ринок назад і знову випускали на продаж», — пояснює міністр юстиції України Денис Малюська.
Через великий об’єм алкоголю процес утилізації займе кілька днів. Робитимуть це спеціально відібрані люди. Алкоголь із пляшок зливатимуть у спеціальний резервуар. А потім сюди доливатимуть синій барвник.
«Оцей барвник потім буде спущений у відповідній пропорції також у резервуар, куди зливається весь конфіскований алкогольний продукт. Опісля він буде вилитий на очисних спорудах у стоки», — каже начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Юрій Добош.
Проте, як пізніше повідомили у прес-службі ЛМР, за словами в.о. директора ЛМКП «Львівводоканал» Дмитра Ваньковича, жодних офіційних звернень про утилізацію алкоголю на міських очисних спорудах «Львівводоканалу» до підприємства не надходило.
«Були лише телефонні дзвінки щодо гіпотетичної можливості такої утилізації на наших очисних. Проте жодного офіційного звернення, у якому було б вказано, зокрема, об’єми алкоголю та хімічний склад, до нас не надходило. Лише маючи такі дані, наші технічні служби зможуть проаналізувати та дослідити, чи це не вплине на процес біологічного очищення стічної води. Тобто, лише після офіційного звернення із зазначеннмя відповідної інформації, ми можемо зрозуміти і дати відповідь щодо нашої спроможності це зробити без негативного впливу на процес очищення стічних вод», — розповів Дмитро Ванькович.
Щодо самої утилізації, яка відбувається у Винниках, якщо вона пройде успішно, а неякісний алкоголь не потрапить на полиці магазинів, то в Мін’юсті обіцяють схожим чином знищувати й усі конфісковані сигарети.