У Януковича вимагають припинити політику дискримінації українських церков, - заява
50 народних депутатів України від двох опозиційних фракцій та позафракційні звернулися до Президента Віктора Януковича з вимогою «припинити дискримінацію з боку влади українських церков».
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі партії "За Україну!".
"Ми, народні депутати України, глибоко стурбовані підтримкою Вами як главою Української держави, а також очолюваною Вами владою в цілому, лише однієї релігійної організації - Української православної церкви в підпорядкуванні Московського патріархату (УПЦ МП). При цьому, всупереч нормам Конституції та Законів України, інші релігійні організації, що об’єднують мільйони українців, зазнають демонстративної зневаги та дискримінації з боку влади", - підкреслюється у зверненні.
Його автори переконанні, що спроби української влади фактично визнавати лише одну церкву все більше загрожують підірвати хитке міжконфесійне порозуміння, спровокувати в країні релігійну напругу. "Власне, така напруга вже виникає через спроби внести вибухонебезпечні зміни до Закону "Про свободу совісті та релігійні організації", необґрунтовано виселити українські музеї з території української святині – Києво-Печерської Лаври, обговорення можливості передачі винятково УПЦ МП храму Святої Софії – найбільшої спільної християнської святині України", - йдеться в документі.
Також у зверненні зазначається, що "досі не отримали належної оцінки дії правоохоронних органів, які 27-28 липня 2010 року чинили перешкоди приїзду віруючих Київського патріархату на святкування Дня Хрещення Київської Русі. У Донецькій, Луганській, Київській, Вінницький та інших областях представники державної виконавчої влади під час зустрічей із українським православним духовенством закликають священиків переходити в підпорядкування Московському патріархату, влада також цілеспрямовано обмежує доступ УПЦ КП до проведення відправ у Збройних силах, на цвинтарях (як це сталося в Києві), штучно створюючи умови для домінування лише однієї релігійної організації".
З огляду лише на невелику частину викладених тривожних фактів, автори звернення закликають "Президента України невідкладно налагодити державно-церковний діалог шляхом проведення особистих зустрічей із представниками Всеукраїнської ради церков, з предстоятелями Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, Української автокефальної православної церкви та інших релігійних організацій, що діють в Україні; припинити будь-які спроби влади як шляхом зміни законодавства, так і через конкретні дискримінаційні дії виконавчої влади на центральному й місцевому рівні створити штучні преференції лише для однієї релігійної організації; забезпечити об’єктивне розслідування фактів тиску на представників УПЦ КП, перешкоджання в проведенні релігійної діяльності, рейдерського захоплення храмів".