У Європарламенті знову заговорили про можливе відключення Росії від SWIFT

СвітРоман Ганкевич, 18 серпня 20153571
У Європарламенті знову заговорили про можливе відключення Росії від SWIFT
фото SWIFT.com
У Європарламенті знову заговорили про можливе відключення Росії від SWIFT

Віце-президент Європарламенту Ришард Чарнецький повідомив, що на даний момент немає підстав для скасування санкцій проти Росії. Однак, за його словами, у західних країнах присутнє сильне російське лобі, пише «Радіо Польща».

«Не зникли причини, з яких Європейський союз і США ввели санкції щодо Росії, не припинилася російська військова агресія в Україні. Крим все ще окупований, окупована частина східної України. Немає причин, наголошую, ніяких причин, щоб скасовувати санкції», - сказав Чарнецький і додав, що зараз на Заході працює сильне російське лобі.

Віце-президент ЄП наголосив, що в разі ескалації військового конфлікту в Україні, Євросоюз виключить Росії з міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів SWIFT.

«Завдяки такому рішенню Росія втратила б за рік 5% ВВП. Хочу звернути вашу увагу на те, що за перші два квартали року Росія і так втратила 4,6% ВВП. За результатами року державна скарбниця втратила б 10% - це стало б лихом. Я вважаю, що Європейський союз може зупинити військову агресію завдяки таким санкціям», - переконаний Чарнецький.

У червні Ришард Чарнецький вже говорив про можливе виключення Росії зі SWIFT.

«Зрозуміло, що це було б більш болючим ударом для Росії, ніж персональні санкції проти олігархів і чиновників з оточення Путіна», - сказав він.

Вперше пропозиція відключити Росію від SWIFT з'явилася у резолюції Європарламенту від 18 вересня 2014 року.

Розмови про відключення Росії від міжнародної системи SWIFT тривають останні кілька місяців. Західні аналітики покладають на цей захід серйозні надії. У Росії вже офіційно почали розробляти план на випадок такого розвитку подій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук