У європейські МЗС викликали послів України через протести
У європейських державах послів України викликали до міністерств закордонних справ у зв’язку з подіями в країні. Ідеться, зокрема, про послів України в Німеччині, Литві та Франції.
Так, посла України в Німеччині Бориса Клімкіна викликали до МЗС ФРН. Йому роз'яснять позицію німецької влади у зв'язку з подіями в Києві, інформує ТСН.
"Міністр закордонних справ вирішив сьогодні в другій половині дня викликати в МЗС посла України. Мета – роз'яснити офіційному представнику України в Німеччині позицію уряду ФРН", – сказав представник німецького зовнішньополітичного відомства Мартін Шефер.
Крім того, президент Литви Даля Грібаускайте викликала до Президентського палацу посла України в Литві Валерія Жовтенка. Раніше його вже викликали до МЗС Литви для надання пояснень з приводу ситуації, що склалася в Україні.
Посла України у Франції Олександра Купчишина також викликали до МЗС цієї країни.
Окрім того, стало відомо, що почесний консул України в польському місті Познань Вітольд Хоровський, котрий є одним із семи таких консулів у Польщі, подав у відставку через останні події в Києві.
"Були порушені межі, в рамках яких я був готовий виконувати місію консула в Познані. При нагоді хочу чітко підкреслити, що моє рішення не має зв'язку з політичними уподобаннями чи переговорами уряду України з Європейським Союзом. Вважаю, що суспільство нашого сусіда має повне право демократичного вибору та політичних симпатій. Водночас вважаю, що смерть кількох людей в Києві та втілення законодавства, котре суттєво обмежує демократичні права, – це події, котрі не залишають мені вибору", – написав він.
Нагадаємо, подібну заяву зробив і багаторічний почесний консул України в Люксембурзі Клод Раду. Він протестує проти "репресивної політики української влади".
Сьогодні до Києва прибуває європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле.
Як відомо, у Києві близько двох місяців відбуваються масові протести на підтримку євроінтеграції і за зміну керівництва країни. З новою силою акції протесту спалахнули 19 січня після підписання Верховною Радою законів, що обмежують, на думку опозиції, права і свободи українців, а також після кількох силових акцій української міліції.