У Євросоюзі сказали, коли вступлять у переговори з Великобританією

СвітВолодимир Пиріг, 29 червня 20162030

Надзвичайно продуктивним назвав обмін думками лідерів ЄС у складі 28 країн у вівторок і в складі 27 (без Великої Британії) в середу на саміті Євросоюзу в Брюсселі голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

«Важливо зрозуміти, що не буде ніяких переговорів, ніяких обмінів, поки ми не отримаємо повідомлення (Великобританії про вихід країни з ЄС)», – сказав голова Єврокомісії в середу на прес-конференції після завершення Європейської Ради, передає «Інтерфакс-Україна».

Він повторив зроблену напередодні заяву, що наказав своїм підлеглим – членам Єврокомісії та генеральним директорам – не вступати до отримання повідомлення ні в які переговори з британськими партнерами.

«Ніяких переговорів без повідомлення», – ще раз наголосив Юнкер.

Голова Єврокомісії зазначив, що 27 лідерів, він сам і голова Європейської Ради Дональд Туск довели до Лондона сигнал, згідно з яким для нього не буде доступу до єдиного ринку ЄС за власним вибором.

«Якщо хочуть мати доступ до внутрішнього ринку, для цього треба поважати чотири основоположні свободи без винятку або нюансів (свободу пересування товарів, свободу пересування людей, свободу пересування послуг і свободу пересування капіталу)», – пояснив Юнкер.

При цьому він визнав, що «Європейський Союз має й далі реформуватися». Але ці реформи мають вписуватися у вже зроблені ЄС кроки. Йдеться про прискорення реформ, а не додавання нових до вже впроваджених. Не буде також змін до договору про Євросоюз, додав Юнкер. За його словами, «потрібно реалізовувати, а не винаходити нове».

Нагадаємо, що Великобританія на референдумі 23 червня проголосувала за вихід з Євросоюзу. Після цього в парламенті країни з’явилася петиція про ще один референдум з цього питання, яку вже підписали мільйони людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук