У юридичному статусі для Церков львівський митрополит УПЦ КП бачить бомбу
Законодавче запровадження статусу юридичних осіб для церков в Україні може закласти бомбу під відносний релігійний мир, що панує в Україні впродовж останнього десятиліття, - вважає митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк).
За його словами, це питання обговорювалося на засіданнях Всеукраїнської ради Церков. «Ми з усіма Церквами в Україні дійшли до спільного знаменника, що зараз, у цій ситуації, яка є в Україні, ми не можемо закласти таку бомбу під цей релігійний мир, який, фактично, тут встановився з кінця 90-х років», - зазначив митрополит на прес-конференції 3 лютого у Львівському музеї історії релігій.
Митрополит Димитрій вказав на те, що запровадження статусу юридичних осіб для Церков матиме низку негативних наслідків. Зокрема, за його словами, якщо хтось матиме намір оскаржити дії окремого священика, це зможе стосуватися усієї Церкви загалом. Також виникне небезпека того, що можна буде знімати ті чи інші Церкви з реєстрації.
Також він розповів про те, що нині у Москві триває архієрейський собор, на якому Патріарх Московський Кіріл звертає увагу керівництва нашої держави на те, що все-таки треба надати Церкві право юридичної особи.
«Що це означає? Що після того, якби це сталося, так, як і в Росії, так і тут УПЦ МП заявила б, що храми належать їй. Тобто на сьогодні ті храми, які 1992 року підтримали рух за автокефалію і незалежність Української православної Церкви… У Києві яскравий приклад – це Володимирський собор, вони вже неодноразово заявляли, що цей храм збудував Олександр ІІІ, всеросійський імператор, і вони мають право його повернути, бо це власність російської Церкви. Тобто якщо би це було прописано в законодавстві, це є вже, фактично, судова справа», - пояснив він.
«На сьогодні я маю інформацію, що Всеукраїнська рада Церков, де підписалися усі представники Церков, що входять до цієї Всеукраїнської ради, звернулися до голови Верховної Ради з таким листом, де просять поки що відкласти цей закон, що вже мав бути підписаний Президентом 1 лютого для подання до Верховної Ради. Власне у виступі голови Верховної Ради прозвучали, фактично, кілька таких фраз відносно цього закону, де він вказує на неприпустимість сьогодні змін, які подаються в цьому законі, а саме надання права юридичної особи Церкві», - повідомив митрополит.
Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій нагадав, що на сьогодні свій статут як юридичні особи реєструють парафії, єпархії і центральне керівництво – тобто, у випадку УПЦ КП, Київська Патріархія. В майбутньому, за його словами, Церква не проти набути статусу юридичної особи, але сьогодні це питання «не на часі».
Як інформував ZAXID.NET , на прес-конференції 3 лютого митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк) також повідомив про конкретні приклади політики УПЦ МП і чинної української влади, спрямованої на ліквідацію УПЦ КП.