У журналі київського університету Порошенка назвали «Вальцманом» і «баригою»
До теми
У київському науково-методичному журналі для вчителів «Історія в школах», який видає Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, професор історії назвав президента України Петра Порошенка «баригою», а українську владу - сіоністською. На це звернув увагу блогер Іван Оберемко, який опублікував фото журналу на своїй сторінці у Facebook.
Головний редактор журналу Юрій Войцеховський заявив ZAXID.NET, що ці вислови є особистою думкою професора, а сама редакція в них толерантна.
У номері журналу «Історія в школі» за вересень 2015 року була опублікована стаття «Пам’ятки історії України: минуле і сучасне». Її автор, доктор історичних наук, професор Віктор Король не лише описує проблему збереження історичних пам’яток, але й називає Петра Порошенка «баригою», вказує, що його прізвище – «Вальцман», та висуває твердження, що «влада в Україні під контролем сіоністів».
Головний редактор толерантно ставиться до того, що його автори вважають владу сіоністською
Як вважає головний редактор журналу Юрій Войцеховський, наведені цитати є лише думкою автора, за яку редакція відповідальності не несе.
«У нас толерантна редакція. Це особиста думка професора Короля. Я її можу поділяти або не поділяти. У нас є розуміння свободи преси? Є. Прізвище «Вальцман» фігурувало в пресі?», - риторично питає Юрій Войцеховський.
Професор історії вважає, що справжнє прізвище президента - Вальцман
За словами Войцеховського, історик Віктор Король є постійним дописувачем до журналу «Історія в школі». Його статті розміщувались у рубриці «Дискусійна зала», з приміткою, що думка редакції може не співпадати. На фотографіях з випуску №9-10 жодних подібних приміток не видно.
Жодних приміток про те, що редакція може не поділяти думку автора, біля статті немає
«Ця стаття присвячена не цій проблемі, а збереженню пам’яток України. Виділяти такий невеличкий фрагмент – це, я думаю, не зовсім коректно. Але якби я його викинув як редактор – я можу це зробити, це поставило б мене в конфлікт з нашим постійним дописувачем, до якого я відношусь з повагою. Це тонкі внутрішні редакційні речі, які важко зрозуміти ззовні», - вважає Юрій Войцеховський.
Також головний редактор журналу додав, що Віктор Король вже на пенсії, і тому «йому втрачати нічого, він може казати те, що каже».
Віктор Король цитує Геннадія Корбана, який називає Порошенко баригою
Згідно вихідних даних, видавцем журналу «Історія в школі» є Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова. Войцеховський стверджує, що фактично журнал є незалежним і фінансується виключно за рахунок передплатників.
В журналі також вказано, що його виданню сприяють: Інститут історії України НАН України, Інститу педагогіки АПН України, КНУ ім. Тараса Шевченка, Київський міський педагогічний університет ім. Б.Д.Грінченка, Творча спілка вчителів України та Міжетнічна педагогічна асоціація.
Київський університет імені Бориса Грінченка звернувся до ZAXID.NET із заявою про те, що «університет не має жодного стосунку до вказаного часопису, не бере участі у формуванні його змістового наповнення, оформлення і, тим більше, не сприяє його виданню чи поширенню».