У Зімбабве військові захопили владу в країні
93-річного президента країни Роберта Мугабе і його дружину помістили під варту
У середу, 15 листопада, армійські підрозділи Зімбабве увійшли до столиці країни Хараре і захопили державну мовну компанію. Це сталося після того, як правляча партія 93-річного президента Роберта Мугабе звинуватила голову військових у державній зраді, інформує Reuters.
Військові заявили, що пішли на такий крок щоб запобігти конфлікту країні. Увійшовши в столиці, армійські підрозділи захопили штаб-квартиру державного мовника країни ZBC, яка є опорою правлячого режиму президента Мугабе. Телерадіомовна корпорація Зімбабве транслює два телеканали і чотири радіостанції.
Водночас, як заявив генерал-майор Сібусісо Мойо по національному телебаченню Збройні сили Зімбабве гарантують безпеку президента і його сім'ї, а також заперечив поширену інформацію про військовий переворот, інформує Deutsche Welle.
Він закликав інші служби безпеки співпрацювати і попередив, що «будь-яку провокацію зустрінуть відповідним чином».
Як повідомляє Associated Press, військові помістили під арешт 93-річного президента країни Роберта Мугабе і його дружину Грейс. ЗМІ також повідомили про затримання міністра фінансів країни Ігнатіуса Чомбо.
Також анонімне джерело розповіло агентству, що всім поліцейським, які перебували у відпустці, було наказано негайно повернутися на роботу.
Фото Reuters, dpa
Зазначимо, що впродовж минулого тижня в Зімбабве тривала політична криза, яка була спричинена рішенням Мугабе звільнити свого давнього союзника і імовірного наступника на посаді президента Еммерсона Мнангагву з посади віце-президента і призначити на цю посаду свою дружину Грейс. У відповідь воєначальник країни Костянтино Чівенга заявив, що армія відмовляється прийняти звільнення Мнангагви і пообіцяв, що армія втрутиться якщо в країні продовжаться кадрові чистки. Напередодні армія підійшла до столиці країни та дала президенту 24 години для припинення політичних переслідувань в державі.
До слова, Роберт Мугабе перебуває при владі з 1980 року, коли Зімбабве отримала незалежність від Великобританії.
На відміну від поваги, якою Мугабе користується на континенті, на Заході його вважають деспотом, чиє надзвичайно невміле поводження з економікою і готовність вдатися до насильства для підтримки влади зруйнували одну з найбільш перспективних держав Африки.
Мугабе критикують за встановлену цензуру, переслідування політичних опонентів і масові порушення прав людини. Президента Зімбабве навіть позбавили звання посла доброї волі ООН.