У зоні відчуження хочуть вирощувати сировину для біогазу
Державне агентство з управління зоною відчуження спільно з українсько-бельгійським підприємством з вирощування та використання біомаси PhytoFues Investments має намір провести експеримент з використання Чорнобильської зони відчуження для отримання біомаси. Про це повідомив заступник голови держагентства Микола Проскура.
«Ми хотіли б завершити основні польові дослідження протягом року», – сказав він.
М.Проскура повідомив, що суть експерименту полягає у вирощуванні на сільгоспземлях, що входять до зони відчуження, проса прутовидного – багаторічної рослини, що не потребує щорічного перепосіву – для одержання біомаси, яку можна буде спалювати на теплових електростанціях або отримувати з неї біогаз, пише ZN,UA.
Технологію запропоновано відповідним СП, яке і має намір інвестувати його проведення. Зола, яка буде отримана після спалювання відповідної сировини і містить радіонукліди, буде цементувати і зберігатися у спеціальному сховищі зони відчуження ЧАЕС.
«Ця технологія має низку переваг, однак є й такі, які не вимірюються грошима – це догляд за полями, які не будуть горіти», – зазначив М.Проскура.
Тим самим, за його словами, виникне можливість отримувати не тільки енергоресурси, але і більш ефективно проводити дезактивацію зараженого ґрунту і рослин.
Нагадаємо, внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС забруднено радіонуклідами понад 145 тисяч квадратних кілометрів території України, Білорусі та Російської Федерації. В Україні статус постраждалих мають більше 2,2 млн людей, з яких 255 тисяч – учасники ліквідації наслідків аварії. З 27 квітня 1996 року з міст Прип'ять і Чорнобиль евакуйовано близько 91 тисяч осіб», – нагадав прем'єр міністр.