Україна допомагає Японії порадами
Міністерство надзвичайних ситуацій розробило пропозиції зі стабілізації ситуації на японській атомній станції Фукусіма-1. Відповідний план підготувала спеціально створена робоча група зі спеціалістів, що займалися ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі МНС України.
Пропозиції через посольство Японії в Україні передали перший заступник голови Державного агентства з управління зоною відчуження Дмитро Бобро та заступник секретаря РНБО Сергій Парашин.
З метою отримання контролю за тепловими процесами в реакторах АЕС Фукумсіма-1, за висновками українських фахівців, потрібно виходити з двох принципових положень:
1. Необхідно забезпечити нормальний тепловий режим в басейнах витримки відпрацьованого ядерного палива, забезпечивши подачу в них холодної води (на крайній випадок - морської);
2. Потрібно принципово змінити тип охолоджувача для палива в реакторі - відмовитися від води, через небезпеку пароцирконієвої реакції, виділення та вибуху водню, та перейти на інший охолоджувач – легкоплавний хімічно нейтральний метал, наприклад, олово, яке забезпечить рівномірний відвід тепла від палива (у тому числі розплавленого чи пошкодженого) до стінок реактора, які можуть охолоджуватися ззовні морською водою.
Як зазначено в повідомленні, олов’яне "озеро" всередині реактора забезпечить й зменшення викидів важких продуктів поділу та знизить рівень іонізуючого випромінювання на майданчику. Подача олова у вигляді дробі може бути проведена через парові комунікації під тиском від балонів з гелієм чи аргоном.
Українські фахівці готові вилетіти на місце аварії, щоб спільно з японськими колегами втілити ці пропозиції.